Победа Героев Крут дала Украине дополнительных 2 года государственности

1 комментировать
29 января Украина отмечает очередную годовщину боя  под Крутами. Это не только дата для чествования, но и урок того, как сравнительно малая группа людей совершает большие дела, влияющие на всю страну

У січні 1918 році невелика група добровольців, трохи більша за 500 чоловік зупинила 4000 більшовицьких військ поблизу містечка Крути. Зробили це погано озброєні та погано вишколені студенти і добровольці.

У радянські часи історію про цей бій намагалися замовчати. У наш час традиційно шанують жертовність, проте забувають про значення таких історичних подій. Подвиг під Крутами на декілька днів зупинив наступ російських карателів та дозволив уряду УНР підписати мир у Брест-Литовську і врятувати Українську державу від окупації більшовиками ще на початку 1918 року. Адже у Бресті делегація більшовицької Росії вже підготовило звернення, що Київ у руках комуністів і ніякої УНР не існує. Тому битва під Крутами мала не лише символічне значення, а й величезне історичне значення, про яке практично не згадують.

Якщо ми подивимося на події 1918, то знайдемо багато подібного з сучасністю. Як і у 2014 російська сторона, так і у 1918 радянська Росія намагалася представити події в Україні “громадянською війною”. Так само, як і тоді, народ був дезорієнтований і невдоволений нерішучістю політиків, котрі не бачили загроз аж до того часу, поки ворожі війська не стояли під стінами українських міст. І головне, як і тоді, у 2014 першими пішли на захист своєї батьківщини добровольці. Впевнений, що тоді і зараз, було багато таких, які не надто вірили політикам. Можливо, дехто їх відкрито критикував, але ці добровольці розуміли, що у незалежній Україні можна буде змінювати політиків, але без незалежної України — точно не буде української політики.

Якщо ми подивимося на події 1918, то знайдемо багато подібного з сучасністю

Рівно рік тому, почалися масовані атаки російських загарбників у напрямку Маріуполя і Дебальцево. Українські військові і добровольці зупиняли танкові атаки практично з голими руками. Але це саме більше завдяки цим людям, а не дипломатії, вдалося досягнути введення санкцій проти Росії. Ці санкції ослаблюють нашого ворога і дають час Україні зміцнити власне військо. Багато з цих хлопців і дівчат, які були на передовій, не довіряли політикам, але для них діяв принцип націоналіста: “Роби все так, щоб не нашкодити Україні!”

Про цей принцип варто згадувати і зараз, коли ситуацію в країні пробують підірвати різними способами. Це не значить, що потрібно дивитися спокійно на зловживання і відсутність реформ. Але це значить, що кожну свою суспільну дію треба оцінювати з точки зори корисності для України.

Історію, як показує практика, творить активна меншість. Спочатку з’явилися добровольці і волонтери. Вони здобули перші перемоги. Показали, що можна працювати по іншому. Вони повернули повагу до військових, і українська армія відродилася. З’явився потужний само організований волонтерський рух, котрий забезпечив армію.

Сьогодні ми маємо вшановувати пам’ять тих, хто був першим тоді, і хто став першим у теперішній війні. При цьому пам’ятати, що найбільший ворог реформ — це байдужість більшості, а розбудити цю більшість може активна меншість. Зробити нашу країну і наш спільний дім кращими — це обов’язок кожного з нас перед полеглими героями. І робити зміни потрібно навіть тоді, коли більшість ще їх не розуміє, або не готова в них брати активну участь. 


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.