Как Украине заявить о себе миру и прекратить проигрывать в информационной войне

3 комментировать
У государства по-прежнему нет коммуникационной стратегии на 2015 год, хотя уже пора начинать думать о 2016-м

Формування позитивної репутації України в світі залежить не лише від заяв урядовців, а й на оцінці міжнародними партнерами внутрішніх процесів. Невідповідність між сформованим зовнішнім іміджем та державними комунікаціями всередині країни підриває довіру до держави. Комунікації України відрізняються незбалансованістю.

Останній сигнал про відсутність єдиної стратегії з державних комунікацій пролунав на засіданні уряду, коли Арсеній Яценюк згадав про ефективну «інформаційну парасольку», яку намагався впровадити ще за часів Ющенка, не враховуючи відсутність аналітичної платформи та принципів її побудови. "Інформаційна парасолька" - це справді дуже дієва система, суть якої у превентивній комунікації на основі аналізу медіа-поля. Але будується вона десятиріччями в країнах з високим рівнем довіри до уряду, наприклад у Великобританії, США або Японії.

Чи варто в державі будувати комунікаційну стратегію?

Звісно, це конче необхідно. Репутація держави, яка має сотні спікерів та відомств, що генерують новини, залежить саме від чиновників та їх команд з комунікацій.

Одним словом, негатив у інформаційному полі - Україна програє, позитив - Україна виграє. Звісно, позитиву має бути в 3-4 рази більше за однакового рейтингу джерел.

Негатив у інформаційному полі - Україна програє, позитив - Україна виграє

Чи є дієва комунікаційна стратегія зараз?

Ні, немає. Адміністрація президента має свою стратегію, а Кабінет міністрів – свою. Установи мають своїх консультантів, які створюють стратегію не на користь держави, а на користь іміджу своїх начальників. Але що з цього виходить? Те, що державні інститути знову програють боротьбу за інвестиції і кредити, а українське питання поставлене на «холд» у ЄС – найкращий показник не дуже вдалої комунікації.

Що ж заважає утримувати високий рейтинг суспільної довіри?

Це, швидше за все, нерозуміння елементарних речей.

По-перше, комунікаційна ефективна стратегія – це складно. Якщо б це було легко, то її давно б побудували і уряд, і Адміністрація президента. За парламентарно-президентської республіки, якою є Україна, уряд і президент мали би діяти спільно й злагоджено. Адже президент має визначати стратегічні цілі розвитку України, а прем’єр – забезпечувати їх тактичну реалізацію. Саме така співпраця має гарантувати підвищення довіри громадян до інститутів влади, що є основою для ефективного управління державою. Натомість, незлагодженість комунікацій призводить до втрати довіри як до прем’єр-міністра, так і до президента.

По-друге, перед тим, як щось будувати, необхідно провести складні багаторівневі дослідження.

По-третє, для якісних досліджень потрібна систематизована моніторингова платформа, що в режимі реального часу збирає всі повідомлення важливих інформаційних джерел.

По-четверте, результативні комунікації мають ґрунтуватися на якісній методології аналізу, яка дозволяє виявити тенденції розвитку ситуації та оцінити ефективність комунікацій.

У сухому підсумку, ми маємо прем'єр-міністра, який чітко говорить про базові принципи, а саме, необхідність передавати репутаційні повідомлення через перевірені канали, але не враховує, що для досягнення ефективного результату необхідні відповідні інструменти.

Уряд Великобританії, наприклад, вже озвучив комунікаційну стратегію на 2016 рік, яка ґрунтується на аналізі результатів комунікацій за 2015 рік. Це засвідчує не лише високе значення комунікацій у роботі уряду, а й те, що аналітика є наріжним камінням комунікацій.

Одним із аспектів політики країн ЄС в інформаційній сфері є те, що державні органи влади повинні бути лідерами з використання інформаційно-комунікаційних технологій у своїй щоденній діяльності, стимулюючи цим прискорення інформаційного  розвитку усього суспільства.

Те, що наш уряд починає систематизувати комунікації, звісно, добре. Але цього, на жаль, недостатньо.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.