Мои замечания к Конституции Порошенко

0 комментировать
Не стоит менять трижды изнасилованную Конституцию, доверие к которой пошатнулось. Лучше начать с чистого листа

За результатами власного аналізу положень (конституційного) законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), поданого президентом України, хочу відзначити, що загалом текст хороший і цілком його можна приймати. Щоправда, є окремі зауваження. 

Перші стосуються термінів, які вживаються: "район", "область", "префект". Все-таки більш вдало було б - "повіт", "край", "урядник". По-перше, для уникнення плутанини у перехідний період під час реформування адміністративного-територіального устрою. По-друге, навіщо послуговуватись іноземними термінами, якщо є власні. 

Тепер другий момент. Як на мене, доцільніше було б у разі визнання Конституційним судом рішення голови громади, ради громади, районної чи обласної ради таким, що відповідає Конституції, одночасно констатувати нечинність відповідного акта президента. Навіщо в цій ситуації президентові надавати право скасовувати свій власний акт? А якщо він його не скасує, що далі? Ми ж поки не живемо у країні з високим рівнем політичної і правової культури. 

Третє, що помітив, це те, що з 1996 року вперше на конституційному рівні є намагання показати наявність у районах Києва і Севастополя існуючих де-факто державних адміністрацій. Дещо кумедно вийшло.

Всі положення нового закону запрацюють лише після проведення у 2017 році місцевих виборів

А ще, гадаю, всі помітили, що у разі прийняття (конституційного) закону повністю всі його положення запрацюють лише після проведення запланованих у 2017 році ще одних чергових місцевих виборів. 

Без жодної іроніі ще раз відзначу, що загалом законопроект хороший. Навіть незважаючи на деякі нюанси. 

Разом з тим, концептуально залишаюсь на своїй думці, що не варто змінювати тричі зґвалтовану Конституцію, довір'я до якої з боку правників сильно похитнулось. Набагато краще приймати повністю новий Основний Закон і творити нову історію з чистого листа. Існує, як на мене, принаймні два цілком легітимні і безпечні механізми прийняття нової Конституції. Рано чи пізно, але прийдемо до цього переконання. Краще, звісно, раніше. Але хто сказав, що ми любимо шукати легкі шляхи? А ще рідні граблі дуже полюбляємо.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.