Проведение выборов в Раду под вопросом

0 комментировать
Без проблем обійтися не вдасться: країна має окуповані території та складну ситуації на Сході

На сьогоднішній день залишається чинним закон про вибори на пропорційно-мажоритарній основі – так званій паралельній виборчій системі. Цей закон передбачає, що вибори мають відбутися через 60 днів з дня опублікування рішення президента про розпуск Верховної Ради та перевибори. Цією законодавчою базою ми і будемо керуватися при підготовці до парламентських виборів.

Без проблем обійтися не вдасться. Сам строк, виділений Центральній виборчій комісії на підготовку виборчого процесу – 60 днів – це дуже мало. Нам доведеться докласти усі зусилля, щоб встигнути завершити усі необхідні процедури вчасно.

І перше питання на порядку денному – виготовлення виборчих бюлетенів. Проблема в тому, що нам доведеться виготовляти одразу дві форми бюлетенів. По-перше, це бюлетені для пропорційної системи, за списками політичних партій, як це мало місце у 2007 році на позачергових виборах. По-друге, необхідні також бюлетені для виборів у 225 одномандатних округах, які розкидані по території усієї України.

В Донецьку та Луганську, згідно з законодавством, вибори мають бути проведені за тією ж схемою, що й на решті території України. Як буде в реальності – велике питання

Тому ЦВК виступатиме проти будь-яких спроб скоротити цей 60-денний термін підготовки. Це заперечення не політичного характеру, а виключно організаційного, оскільки саме на ЦВК лежить відповідальність за успішне та чесне проведення цих виборів.

Ще одне проблемне питання – організація виборів у містах Донецької та Луганської областей. Річ у тому, що з точки зору чинного законодавства вона нічим не має відрізнятися від виборів на решті території України.

Як з ситуації на Донбасі виходити в реальності? Я не виключаю, що буде окреме рішення ЦВК для того, щоб створити умови для голосування мешканців Донецької та Луганської областей. Для них можуть бути створені окремі місця для голосування в виділених населених пунктах. А от в Автономній республіці Крим та місті Севастополь, згідно з законом про тимчасово окуповані території (якщо я не помиляюсь, стаття восьма), вибори під час окупації відбуватися не будуть. Отже, виборчі дільниці там не відкриються.

Зараз багато хто забуває про один важливий момент: ми ще не можемо говорити про дострокові вибори до парламенту, як про доконаний факт. Для цього не вистачає двох ключових речей: поки що немає законних підстав для оголошення виборів, ще не сплив місячний строк з дня розпаду коаліції в Раді. Також, навіть після завершення цього строку, перед будь-якими заявами має з’явитися указ президента України про оголошення позачергових виборів. А видання такого указу, згідно українському законодавству, не обов’язок президента, а його право: він може як скористатися ним, так і не скористатися. 


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.