Что стоит за арестом Корбана

10 комментировать
Ближайшие дни покажут, готовы ли политические лидеры реально сменить олигархическую систему на европейскую
Рівень 1. Затримання Корбана не могло не статися. Все його життя було грою не по правилах і не по закону. Він завжди був під прицілом силових структур: від рейдерства до вбивства.

У Корбана проте був шанс змінити життя. Він дійсно був ключовим діячем Дніпропетровської ОДА у найважчі часи війни. За багато із тоді зробленого він заслуговує на повагу. Проте бізнес-діяльність за межею фола тривала.

Проголосивши гасло "Патріотам можна все", Корбан і Ко перевели рейдерство з юридичної площину у силову, по суті бандитську.

Все це, за прикладом земляка Павла Лазаренка, прикривалося бурхливою політичною риторикою і планами створення власного політико- феодального виборчого утворення. В цих обставинах, при наявності десятків підстав, затримання Корбана не могло не статися.

Рівень 2. Або силовики серйозно вдарять по членам банди Януковича, або у нас будуть нові силовики. Саме недоведеність цих справ викликає критичне сприйняття затримання Корбана. Кримінальних проваджень щодо відомих екс- урядовців ПР так само багато, як і проти Корбана. Що заважає їх реалізувати - саботаж, непрофесіоналізм чи маневри, не важливо. Важливо розуміти, що без негайного покарання минулого зла неможливо отримати підтримку на загальну деолігархізацію. Час пішов на дні. Або силовики серйозно вдарять по членам банди Януковича, або у нас будуть нові силовики. Або новий парламент.

Або силовики серйозно вдарять по членам банди Януковича, або у нас будуть нові силовики

Рівень 3. Україна буде або європейською, або олігархічною. На Майдані ми знищили мафію, що грабувала країну в цілому. Зараз відбувається спроба знищити можливість грабувати країну через монополії. Лише по Укрнафті бюджет недоотримав 9,6 млрд. По ДТЕК чи груп DF - не менше. Олігархам це не подобається. Вони смикають за ниточки всю свою агентуру. Її багато.

Господарі поставили завдання - розпуск парламенту і обрання нового під їхню слухняну більшість. Найкраще - з ліквідацією посади президента або з обранням його у парламенті. Для олігархів це означатиме відновлення договірного дерибану. Для українців - скасування мрій про ЄС. Зупинити цей сценарій можна, лише опираючись на суспільство. Його підтримка можлива лише через послідовне покарання старих і нових казнокрадів. Найкраще - попарно. І на фоні ефективних проєвропейських реформ.

Найближчі дні дадуть нам відповідь на те, чи здатні політичні лідери реально змінити олігархічну систему на європейську.

Завдання усіх - домовлятися, а не закликати на домашню війну.

А Корбан? Я б особисто його, як і Мосійчука, взяв би під домашній арешт. Все інше - суд.
Днями внесу проект про суд присяжних.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     
Юрий Луценко
Юрий Луценко

Народный депутат, экс-министр внутренних дел Украины

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.