Чего добилась Украина на переговорах в Париже

0 комментировать
Порошенко в Париже подчеркивал, что Москва не выполняет Минские соглашения

Порошенко в Париже подчеркивал, что Москва не выполняет Минские соглашения

Это не победа и не «зрада». Это процесс остановки кровопролития и план восстановления государственного суверенитета Украины

Після зустрічі з президентом та іншими учасниками переговорів нормандської четвірки склав своє бачення ситуації.

Путін приїхав у Париж з метою зняти санкції ЄС і примусити Київ визнати окуповану частину Донбасу, залишивши там військові підрозділи, ворожі до України.

Порошенко у Парижі продовжував підкреслювати, що Москва не виконує Мінських угод, а, отже, міжнародні санкції мають бути продовжені.

Президент Олланд та канцлер Меркель підтримали українську стратегію і зосередились на виконанні ключових пунктів Мінська-2:

- відвід військ для встановлення перемир'я;

- проведення виборів в окремих районах Донбасу;

- виведення окупаційних військ та найманців;

- передачі державного кордону під український контроль.

П'ятигодинні переговори привели до того, що сторони погодили:

Путін приїхав у Париж з метою зняти санкції ЄС і примусити Київ визнати окуповану частину Донбасу

Передачу під контроль спеціальної місії ОБСЄ не тільки буферної смуги зіткнення, а всієї території, де розміщуються війська, включно з держкордоном України - РФ.
Для цього місія ОБСЄ буде значно збільшена. Відтепер забороняється ведення радіо- електронної боротьби проти систем контролю ОБСЄ. Протягом 41 доби має відбутися загальне відведення танків, мінометів і тому подібного. До ймовірних виборів має відбутися повний вивід російських військ, що мають засвідчити контролери ОБСЄ на кордоні.

Скасування фейкових виборів так званих ЛНР-ДНР. Вибори в окремих районах Донбасу мають пройти через 90 днів після прийняття спеціального закону. Чому спеціального? Бо там має бути забезпечено право біженців з Донбасу голосувати на території нинішнього свого проживання. Там мають бути також відображені ключові критерії ОБСЄ - участь у виборах політичних сил, зареєстрованих українським Мінюстом та забезпечення функціонування українських ЗМІ та партій на території виборів.

При цьому сторони констатували, що питання амністії та особливостей майбутнього самоврядування вже врегульовані. Нагадаю: особи, що скоїли вбивства, ґвалтування та інші важкі злочини, амністії не підлягають.

Підсумок 1. Переговори у Парижі дають можливість уже зараз перевести режим припинення вогню в стійке перемир'я.

Підсумок 2. Переговори підтвердили обов'язковість виведення російських військ та найманців до кінця поточного року як передумови для ймовірного скасування санкцій.

Підсумок 3. Умови, порядок і терміни проведення виборів на тимчасово окупованих територіях є виключною компетенцією Верховної Ради України. Впевнений, що без виведення окупаційних військ, роззброєння місцевих бойовиків, забезпечення функціонування українських партій і ЗМІ - вони неможливі.

Переговори в Парижі - це не перемога і не зрада. Це процес припинення кровопролиття і план відновлення державного суверенітету України.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     
Юрий Луценко
Юрий Луценко

Народный депутат, экс-министр внутренних дел Украины

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.