Ждут ли Украину досрочные парламентские выборы

0 комментировать
Игра на вопросе досрочных выборов будет продолжаться: кто-то будет пугать ими оппонентов, кто-то – просто заниматься критикой и политиканством

Сьогодні  про можливість дострокових парламентських виборів навесні 2016 року заговорили як в експертному середовищі, так серед депутатів. І для цього є причини.

По-перше, усі обіцяні реформи, крім реформи поліції, не йдуть, навіть попри готовність суспільства до непопулярних рішень і фінансові вливання іноземних донорів. За рік уряд так і не зміг закласти основи для більшості реформ.

По-друге, суспільно-економічна ситуація в країні погіршується. Якщо на початку українці найчастіше економили на відпустці, то зараз – на продуктах харчування та одязі.

По-третє, правляча коаліція продовжує тріщати по швах – майже кожне голосування опиняється під загрозою зриву. 

По-четверте, існуюча конфігурація політичних сил в ВР не дозволяє провладній партії  мобілізувати достатню кількість депутатів для результативного голосування за важливі для них політичні рішення. Зокрема, у «Блоку Петра Порошенка» є 139 голосів,  у «Народного фронту»  - 81 голос,  тому їм все частіше приходиться використовувати  голоси позафракційних та колишніх регіоналів з груп «Відродження» та «Воля народу». Порошенко і Яценюк у перевиборах зовсім не зацікавлені, тому вони шукають нові варіанти збереження парламентської більшості.

По-п’яте, місцеві вибори 2015 року дали можливість перевірити рейтинги усіх політичних сил. Не секрет, що майже всі партії, які брали участь у цих виборах, розглядали їх як репетицію до позачергових парламентських. За результатами виборів рейтинг партії Яценюка «Народний фронт» був нижче прохідного бар’єру (0,7%), а президентська партія БПП «Солідарність» дещо втратила довіру виборців (19,4%).  Результати вдалося покращили тільки тим партіям, які різко критикували дії влади, таким як «УКРОП», «Батьківщина» та «Опозиційний блок». Реванш колишніх регіоналів був прогнозований, тому не можна виключати, що вони продовжуватимуть розгойдувати ситуацію з метою змусити владний альянс до проведення явно невигідних йому дострокових парламентських виборів.

По-шосте, 11 грудня виповнюється рік з дати затвердження Плану дій уряду Яценюка. Нещодавно голова фракції БПП Юрій Луценко прямо натякав, що відставка Арсенія Яценюка може чекати вже цієї осені. Про те, що український прем’єр  недостатньо ефективний, вже говорять і західні партнери.

Місцеві вибори 2015 року дали можливість перевірити рейтинги усіх політичних сил

Голосування щодо висловлення недовіри уряду Яценюка може відбутися за умови досягнутої домовленості з Блоку Порошенка з колишніми регіоналами про  переформатування коаліції і формування нового уряду, в іншому випадку нас чекають парламентські вибори. Проте «Опозиційний блок» уже заявляв, що для них бажаними є нові перевибори парламенту, в ході яких вони планують взяти реванш, як колись уже зробили у 2007 році. 

По-сьоме, ми стоїмо на порозі прийняття державного бюджету на 2016 рік. Як складеться цього року не знаю, але  минулого року, перед ухваленням змін до державного бюджету на 2015 рік та пакету законів, підготовлених для виконання вимог МВФ, глава уряду заявив на Раді коаліції про свою відставку у разі, якщо Верховна Рада не підтримає ці законопроекти. Схожа ситуація була і влітку минулого року, коли Арсеній Яценюк був готовий піти після того, як парламент провалив енергетичні законопроекти, але потім все ж ухвалив їх. 

Відтак, вірогідність розпуску діючого парламенту є, і її  не можна відкидати. Різні політичні сили будуть грати на цьому питанні по своєму: хтось буде лякати опонентів виборами, хтось буде займатися критикою і політиканством, а інші будуть переконувати громадян в тому, що голосування за нових депутатів може різко і радикально змінити їх життя на краще. 

Але що нового можуть принести вибори?

У випадку, коли політична дискусія і далі розвиватиметься у стилі «ти дурень - сам дурень», то нічого доброго. В парламент прийдуть ті ж самі політикани лише під іншими політичними «брендами». Також зрозуміло, що проросійська «п’ята колона»  посилить свої позиції на Грушевського і почне диктувати свої правила гри. Усі «камікадзе» втечуть за кордон прихопивши з собою фінансову допомогу і кредити. Нам залишиться, або змиритися зі зміною вектору розвитку країни, або знову йти на Майдан, який не факт, що дасть якісно нового політика.

Як на мене, країна і, в першу чергу, євроорієнтовані партії, повинні розпочати відкриту і конструктивну дискусію, щодо розвитку України. І лише після того, коли ця дискусія призведе до появи нових зрозумілих для більшості громадян ефективних і продуманих проектів зміни системи влади, тоді можна і йти на перевибори.


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.