Власть рискует привести в Украину путинских «зеленых человечков»

0 комментировать
Кадрова політика влади може призвести до перемоги на виборах проросійських сил

Сучасні реалії такі, що відоме гасло "Кадры решают все", озвучене тираном минулого століття, починає набувати конкретного значення у боротьбі за владу та її утримання в Україні. Ще чверть століття тому в своїй щоденній роботі Сталін увесь час працював над «покращенням» кадрового забезпечення органів влади задля збереження комуністичного режиму. Правда, робив це доволі своєрідно. Але в той час навіть не було сумнівів, що потрапити в радянські органи влади або на керівні посади без згоди КПРС і КГБ неможливо. Минуло два десятиліття від часу розпаду СРСР, а наші можновладці продовжують керуватися принципами, які використовував товариш Сталін. 

Найзапекліші бої відбуваються довкола кадрових призначень. І це зрозуміло, адже  лише «свої» представники в органах державної  влади, на державних підприємствах можуть забезпечити доступ до жаданих грошових чи природніх ресурсів.

Нещодавно уся країна спостерігала за баталіями довкола відставки голови СБУ. Ця відставка ще раз підтверджує той факт, що для українського керівництва визначальною є лояльність чиновника, а не його кваліфікація. І поки цей підхід до відбору кадрів в органи влади не зміниться, Україну продовжуватимуть розкрадати і знищувати. 

Колись комуністи починали з лозунгу "Земля селянам", але на практиці запровадили сумнозвісний "закон про три колоски". Ось і зараз Україну починають трясти  нові реформи: адміністративно-територіальна і виборча. Здається, ці реформи орієнтовані не на покращення життя громадян, а на контроль існуючими партіями місцевих територій. І у ситуації, коли одна партія не може, за прикладом КПРС, контролювати всю кадрову політику в державі, партії в незалежній Україні намагають взяти під свій контроль окремі галузі або регіони, використовуючи при цьому вибори або партійні квоти. І все це для задоволення партійних інтересів.

Для українського керівництва визначальною є лояльність чиновника, а не його кваліфікація

Бажання мати переваги при розподілі благ превалює, і керівники політичних сил продовжують тасувати своїх вірних соратників, створюючи все нові і нові правила гри для збереження старої  системи влади в Україні. На жаль, сталінський контролю над кадрами залишився у підсвідомості наших керівників. За 24 роки незалежності ми здобули патріотизм, але так і не змогли вибрати відповідальну владу. 

Через півтора року після Майдану і півроку після початку роботи нового парламенту депутати нарешті спромоглися ухвалити у першому читанні законопроект про місцеві вибори. Проте й тут згадується вислів «отца народов»: «неважливо, хто і як буде в партії голосувати; але надзвичайно важливо, хто і як буде рахувати голоси». А проблеми будуть, і будуть вони саме під час підрахунку голосів.

Очевидно, що, маючи на руках «технічне завдання» від виборців щодо проведення волевиявлення за відкритими списками, парламентські партії мали б внести зміни до діючого закону, які стосуються висування кандидатів і визначення переможців виборчих перегонів.  Навіть якщо є доцільність у проведені виборів міських голів і міських (селищних і сільських) рад за мажоритарною системою, то очевидно, це мав би бути окремий закон, а вибори мали б проводитися в інший час. Таке розведення різних за формою виборів спростило б орієнтування виборців в ході голосування і сприяло б більш прозорому підрахунку голосів.

Проте парламентські партії хочуть контролювати своїх кандидатів, а тому, створюючи закон про начебто відкриті списки, вони ускладнюють усі процедури так, щоб незалежний від партій кандидат не зміг подолати передвиборчі бар’єри, а виборець не зміг зробити усвідомленого і об’єктивного вибору. Ми ж розуміємо, що, скільки б статей не було у законі присвячено політичній рекламі, все одно інформація про кандидатів буде розповсюджуватися так, як того хочуть виборчі штаби.

Скільки б ми не писали статей закону про заборону підкупу виборців, якщо не будуть працювати правоохоронці -  «каруселі», «печення» і інші «чорні» технології будуть використовуватися на повну. Яке б покарання ми не придумали для членів виборчих комісій за фальсифікації, все одно фальсифікації будуть, якщо на те буде бажання влади.

По великому рахунку, будь-який закон про вибори має однакову структуру і майже однакові процедури, вже звичні для виборців. Жодні законодавчі новели не зроблять вибори прозорішими і справедливими. Навпаки, постійні зміни виборчих процедур зі складними юридичними формулюваннями перетворюють закон у «китайську грамоту». 

Чомусь в Україні кожна влада намагається підлаштувати виборчі правила гри під себе. Постійні зміни цих правил лише дають владі і політикам можливість маніпулювати виборчим процесом і, відповідно, забезпечувати бажаний результат – контроль за кадровими призначеннями. Але так бути не може! Потрібен постійний контроль за виборчим процесом з боку громадян.

Через намагання контролювати кадри з влади усуваються мислячі і ініціативні фахівці, які можуть і хочуть працювати на державу. А на зміну їм призначаються чи «протягуються» через вибори старі, перевірені, партійні чи бізнесові кадри, для яких головне завдання - служити господарю, а не країні. Як наслідок, в української влади постійна «криза жанру», яка призводять до імітації реформ, збагачення олігархів і посилення суспільно-політичного невдоволення  в країні, розхитує суспільство,  даючи шанс антиукраїнським силам знищувати нашу державу. 

На тлі російської інтервенції така кадрова політика влади може призвести до перемоги на виборах проросійських сил, які приведуть «зелених чоловічків» в органи влади і  здадуть Україну Путіну, не оглядаючись на жертви, які понесла країна з січня минулого року. На жаль, українські можновладці поки цього не розуміють, адже думають лише про кредити МВФ і мріють про абсолютну владу.  


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.