Уступит ли Запад Путину, как когда-то Гитлеру

0 комментировать
Встреча в Минске может стать началом Третьей мировой войны или обернуться очередным переделом сфер влияния

9 лютого 1918 року у Бресті було підписано Брест-Литовський мирний договір, внаслідок чого Україна виходила з першої світової війни, а Німеччина і Австро-Угорщина зобов’язалася допомогти Центральній Раді звільнити територію України від московських окупантів. За 2 роки український уряд не зміг виконати взятих на себе зобов’язань, а Україна була повністю анексована більшовицькою  Росією.

70 років тому, в Ялті, Москва забезпечила собі контроль над Східною Європою. 11 лютого 1945 року Сталін, Рузвельт і Черчилль підписали Ялтинську угоду, внаслідок якої було поділено Німеччину та відбувся повоєнний розподіл кордонів в Європі.

Історія може повторитися. Сьогодні в Мінську відбудеться саміт у "нормандському форматі". І зустріч в Мінську може стати початком Третьої  світової війни або ж черговим обманом Москви і початком нового порядку в Європі. Згадають світові лідери уроки історії або ж допустять черговий розділ Європи?

Диспозиція сторін на Мінських переговорах майже ідентична диспозиції сторін на аналогічних зустрічах  ХХ століття. Європейські лідери хотіли припинити війну, а московська влада хотіла захопити територію. Сьогодні, використовуючи ситуацію на Донбасі,  Путін хоче мати вплив на політику всієї України, західні лідери – в будь-який спосіб припинити бойові дії. Путін розуміє, що Європа боїться війни. Те ж саме розумів Гітлер, коли він анексував Судети у 1938 році, а лідери європейських країн, побоюючись ескалації війни, дозволили цю агресію закріпити Першим Віденським арбітражем.

Буде мир в Україні - буде мир і у Європі. Таким має стати основне гасло Мінських переговорів

Сьогодні єдиний вихід для України - це здатність європейських лідерів довести Путіну, що в разі ескалації конфлікту Росія війну програє.  В іншому випадку Україна з переговорів вийде в програші, оскільки навіть після припинення активних бойових дій в Донбасі Путін зробить усе,  щоб і надалі дестабілізувати ситуацію в нашій державі. Якщо ж західні партнери підпишуть Мінську угоду в тому вигляді, в якому вона сьогодні пропонується, то вони зможуть  прозвітувати про припинення воєнних дій на Донбасі, скасують санкції проти Росії і відмовлять Україні у наданні зброї.  А Україна, як і 70 років тому, може залишитися віч-на-віч зі своїм одвічним супротивником.

Сьогодні президент Порошенко заявив про готовність  влади до введення воєнного стану в разі ескалації ситуації на Сході. Щоб це могло означати на фоні впертої миролюбної риторики президента протягом останніх шести місяців? Можливо, він розуміє, що успіх у дипломатичних переговорах можна отримати лише тоді, коли позиція переговірників підтримується зброєю – особливо, якщо це стосується Росії. Москва поважає силу, тому сьогоднішні переговірники у Мінську повинні продемонструвати свою міць, щоб агресор забрався з нашої території геть і закінчив свою гібридну війну.

Україна зараз є форпостом Європи. Хотілося б, щоб її розглядали не як розмінну монету, а як єдиний європейський простір, який потрібно укріплювати і економічно, і військово, і політично. Іншими словами, буде мир в Україні - буде мир і у Європі. Таким має стати основне гасло мінських переговорів.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.