Почему Рада отложила отмену депутатской неприкосновенности

0 комментировать
Більшість депутатів проголосували за проект закону про скасування депутатської недоторканності лише тому, що були впевнені: закон не буде прийнятий в цілому

Сьогодні парламентарі ухвалили рішення продовжити до серпня роботу над законопроектом про зміни до Конституції України щодо скасування депутатської недоторканності і обмеження суддівської недоторканності.

Це голосування яскраво ілюструє фальш українського політикуму. Згадаймо, скільки було політичного блюзнірства до і після голосування щодо направлення законопроекту №1776 до Конституційного Суду. Оцінивши ситуацію, експерти зійшлися на думці, що такий закон є поганим для України. Більшість депутатів проголосували за документ лише тому, що були впевнені: закон не буде прийнятий в цілому.

Попереднє і сьогоднішнє голосування - це ніщо інше, як піар-хід, розіграний для того, щоб заспокоїти невдоволення в суспільстві. Саме у такий спосіб суспільство намагалися заспокоїти розмовами про безвізовий режим, законом про люстрацію та створенням Антикорупційного бюро, законодавчими нормами щодо соціального захисту бійців АТО і, врешті-решт, конституційною реформою в частині децентралізації.

Попри заяви спікера Верховної Ради, що в парламенті знайдеться 300 голосів для конституційних змін, розгляд законопроекту щодо недоторканності народних депутатів та суддів свідомо перенесли на осінь - з тим, щоб про нього забути або ж використати, як піар перед місцевими виборами, які мають відбутися 25 жовтня цього року.

Брехня цієї влади починає «діставати» людей так само, як діставала брехня «папєрєдніков»

Аналізуючи роботу Верховної Ради цього скликання, можна прослідкувати три підходи у роботі парламентських партій: лобістський - голосування за законопроекти, які приймаються швидко, без обговорення і в цілому; суспільний - законопроекти приймаються лише в першому читанні, інколи в цілому, проте використовуються методи, які перетворюють гарні ідеї в профанацію; кадрові призначення - торгівля партійними квотами. Все це призводить до зростання суспільної недовіри.

Так і живе український політикум: говорять одне, а роблять зовсім інше. Потім ще й дивуються, чому суспільство підтримує незаконні дії представників Правого сектору, а не дії правоохоронців у Мукачево.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.