О чем правительство Яценюка забыло в своей программе реформ

0 комментировать
Ряд положений, ключевых для страны, не был внесен в текст программы действий Кабмина

У вівторок Кабінет міністрів України оприлюднив текст Програми діяльності Уряду на 2015 рік.  Сьогодні 269 голосами депутати підтримали цей проект. Ознайомившись з документом можна зробити висновок, що уряд, розробляючи свою програму, суттєво відкоригував нещодавно підписану коаліційну угоду, яка, нагадую, стала фундаментом  у створенні  коаліції у ВР та формуванні уряду.

Найперше, що звертає на себе увагу в проекті урядового документу - це відсутність нормативних актів, які в умовах військової агресії вже давно мали бути розробленими і затвердженими на перших засіданнях ВР.

У програмі уряду відсутні положення, які згадуються у коаліційній угоді.  Зокрема, розробка нових редакцій стратегії національної безпеки та воєнної доктрини, програма розвитку Збройних сил, програма розвитку озброєнь та військової техніки;  створення взаємоузгодженої державної системи інформаційної безпеки та розроблення і прийняття Концепції інформаційної безпеки.

Доки органи влади не припинять пусті балачки і не почнуть виконувати волю народу,  доти Україна тупцюватиме на місці і не розвиватиметься

У програмі не вказано заходи щодо реалізації угоди України з ЄС, яка включає 7 розділів, 43 додатки і 3 протоколи.  Згадується лише максимальне використання переваг режиму вільної торгівлі з ЄС.  Проте є обіцянка виконувати програми співробітництва з МВФ. Складається враження, що уряд вирішив «заморозити» імплементацію Угоди з ЄС попри те, що через  не підписання цієї Угоди Януковичем призвело до Революції  Гідності.

Щодо децентралізації , то уряд взяв до виконання лише зміни до бюджетного і податкового кодексів, архітектурно-будівельного контролю та відкриття «прозорих офісів». Інші пункти Коаліційної угоди щодо формування самодостатніх територіальних громад і надання їм відповідних повноважень та фінансових ресурсів залишилися непоміченими.

У розділі «Нова політика державного управління» уряд взагалі забув передбачити зміни до Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та інших законодавчих актів щодо: закріплення загальних принципів процесу прийняття рішень Кабінетом Міністрів України, завчасного оприлюднення проектів рішень та підвищення ефективності роботи урядових комітетів.

Забув уряд і про запровадження інституту Державних секретарів міністерств  та скорочення політичних посад заступників міністра, а також про фінансування міністерств, інших центральних органів виконавчої влади відповідно до обсягу покладених на них завдань та результатів їх виконання.

Уряд також «загубив» такий важливий розділ коаліційної угоди, як «Реформа публічних фінансів».

І на завершення, я не розумію, яке відношення до судової влади в Україні має виконавча влада?  Відповідно до Конституції України судова влада є незалежною гілкою влади, і  її  рівність із законодавчою та виконавчою владою є невід'ємними ознаками правової держави.  Проте, Уряд вирішив реформувати судову систему, забезпечити доступ до правосуддя, спростити порядок розгляду цивільних і господарських справ тощо. 

З усіх цих документів напрошується лише один висновок: поки органи влади не припинять творення своїх стратегій, програм  чи доктрин і не почнуть реалізовувати вже затверджені документи та виконувати волю народу,  доти Україна тупцюватиме на місці і не розвиватиметься. Такі безвідповідальні дії влади є найбільшим викликом для незалежності України, якими користується п’ята колона і вороги.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.