Короткая память. Какую повестку формирует президент

18 мая 2017, 16:03
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
За две недели президент Порошенко заработал значительные имиджевые дивиденды. Но сможет ли он продолжать работать в таком темпе?

Українські ЗМІ у травні згадували ім’я президента близько 2,5 тисяч разів на день. За допомогою програми моніторингу ЗМІ «Медіатека» можна чітко відслідкувати піки. 14 травня Порошенко дав першу за рік прес-конференцію— 5081 згадок. За два дні після цього підписав указ про блокування російських соцмереж — його ім’я процитували 7836 разів. А вже на наступний день ЄС офіційно підписав рішення про безвіз для України. Ім’я президента у цьому контексті фігурувало у медіа 6271 разів.

Для порівняння, Юлію Тимошенко українські ЗМІ з початку місяця згадали 1238 разів, а ім’я Олега Ляшка — 2566 разів. За рівнем згадуваності президент випереджає наймедійних опозиційних політиків. Він формує порядок денний, наповнюючи інформаційний простір позитивними для себе меседжами.

Після прес-конференції президента у журналістів залишилося багато запитань, але негатив і дискусію вдалося погасити новиною про блокування «Вконтакте». Цей інфопривід став сильнішим, ніж ефект від відповідей на прес-конференції.

Звичайно, Порошенко не створюватиме інфоприводи рівня блокування «Вконтакте» кожного тижня. Не кажучи вже про надання Україні безвізу.

У першій половині травня президент серйозно закріпив іміджеві позиції

У першій половині травня президент серйозно закріпив іміджеві позиції. Той же безвіз став важливим аргументом у дискусіях, адже до цього конкуренти та медіа критикували Порошенка за невиконання цієї обіцянки.

Блокування «Вконтакте» викликало багато суперечок. Але за допомогою цього рішення Порошенко намагається закріпити за собою місце людини, яка очолює боротьбу з усім російським. «Так, це непопулярне рішення, але ми мусили його прийняти для безпеки українців. Навіть якщо я втрачу рейтинг через це», — так я бачу подальшу аргументацію очільника держави. Українці добре сприймають жертв, тому таке пояснення має бути ефективним.

В українській політиці і виборців коротка пам’ять. До наступних виборів президенту потрібні аналогічні потужні інфоприводи. У першу чергу, він має виконувати передвиборчі обіцянки, за які його найчастіше критикують. Я б робив ставку на покарання винних у розстрілах на Майдані. Крім того, Порошенко повинен акцентувати на продовженні проєвропейського курсу.

Президенту потрібно постійно створювати інші позитивні інфоприводи. Не таких значних, але які дозволять залишатися у інформаційному полі. Як показує статистика, навіть за такої ситуації він зможе формувати порядок денний країни.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентские списки

Благодаря двум новым политсилам парламент ждет беспрецедентное в истории Украины обновление

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

События

Вчера, 09:06

img
От парада до прайда. Как изменилось отношение украинцев к ЛГБТ-сообществу за годы проведения Марша равенства
Food&Drink

Вчера, 11:05

img
Гастрономический топ. Пять самых впечатляющих ресторанов по мнению Дмитрия Запорожца