Кому выгодно называть войну АТО и торговать с ДНР

8 декабря 2015, 17:24
1829
Цей матеріал також доступний українською
За страусиной политикой государства стоят интересы людей, которые делают бизнес на этой войне

Майже два роки в країні йде війна, яку ми досі називаємо АТО, а окуповані території сором’язливо фігурують у законодавстві України як «окремі райони Донецької та Луганської області». Росія почала гібридну війну, Україна натомість симулює гібридний мир.

Ведеться дискусія про проведення виборів для «реінтеграції» «ДНР» та «ЛНР» до складу України, йдеться навіть про закріплення у Конституції «особливостей місцевого самоврядування» для цих територій. Більше того, ми по суті самі фінансуємо окупантів, торгуючи з ними. Українське законодавство не те що не заважає, а навіть сприяє забезпеченню окупаційних військ необхідними для них ресурсами, зокрема електроенергією, яка є критично необхідною для функціонування, наприклад, ворожих радіолокаційних систем.

Відсутність визначення межі тимчасово окупованої території, режиму її перетину особами та порядку перевезення через неї товарів призводить до масової корупції на контрольних пунктах в’їзду-виїзду та контрабанди.

Це політика «страуса» з боку держави - всі знають про контрабанду, про вугілля, яке ми купуємо в ДНР, про корупцію на пунктах в’їзду-виїзду до окупованих територій, про продаж електроенергії, але врегулюванням проблеми займаються - активісти, що блокують постачання товарів до Криму.

Росія почала гібридну війну, а Україна симулює гібридний мир

Ми зареєстрували законопроект про тимчасово окуповану територію України, що пропонує декілька важливих речей, зокрема:

- Забороняє постачання на окуповані території паливно-енергетичних ресурсів та води. Це означає, що уряд не зможе постачати, наприклад, електроенергію до Криму.

- Забороняє ввезення вантажів (товарів) з окупованих територій окрім особистих речей громадян. Тобто уряд не зможе купувати вугілля в ДНР, і ми не будемо фінансувати терористів.

- Встановлює правовий статус державного і митного кордону для лінії розмежування. Це означає, що якщо ми не можемо контролювати кордон з Росією, то принаймні ми маємо контролювати кордон з «ДНР» та «ЛНР».

- Забороняє проведення виборів та референдумів на тимчасово окупованій території. Тому що неможливо проводити вибори за українським законодавством на територіях, де немає держави Україна. Тому що після терактів в Парижі Президент США заявив, що терористи мають бути знищені. Знищені, а не обрані.

- Дозволяє провезення особистих речей та гуманітарної допомоги. Це дозволить забезпечити людей необхідним.

Я не маю жодних ілюзій і свідома того, що за політикою «страуса» держави стоять інтереси окремих людей, які роблять бізнес на цій війні. По суті, один з небагатьох шансів цього законопроекту перетворитися на закон - це тиск з боку суспільства. Нам просто необхідно припинити ховати голову у пісок і протистояти Росії на всіх напрямках, в тому числі і на економічному.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал

Подкасты Радио НВ

Пропустили любимую передачу? Не дослушали интервью? Хотите переслушать эфир из архива?

Подпишитесь на подкасты Радио НВ на Soundcloud. Слушайте, переслушивайте, делитесь!

Слушать подкасты

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Страны

Сегодня, 11:57

thumb img
На побережье Австралии выбросило солнечную рыбу весом в несколько сотен килограммов - фото
Travel

Сегодня, 20:44

thumb img
Далекий континент. Чем может покорить украинца Австралия
Игры

Сегодня, 13:00

thumb img
Кошмар для Sony. Google анонсировала облачный игровой сервис Stadia