Удар в спину. Чем Путин пугает Турцию за сбитый СУ-24

0 комментировать
Поступок турецких ВВС – логичная реакция мира на действия России

«Що сталося з російським літаком? Він впав».

Як зручно було б відповісти на це питання саме так. Можливо, коли-небудь під час інтерв’ю західним ЗМІ Володимир Путін так і скаже. Проте у перші години після падіння літака російський президент, швидше за все, не знав, що сказати. Єдине, на що спромоглися у Кремлі – назвати це «ударом у спину» та звинуватити Туреччину у допомозі тероризму. Члени Ради Федерації в унісон звинуватили країну у міжнародній провокації, депутати Держдуми вимагають пояснень, Путін лякає, що ця історія матиме серйозні наслідки для російсько-турецьких відносин.

Проте про які наслідки говорить російський президент? Санкції. Але ж ще вчора Путін та Ердоган мали обговорити майбутнє «Турецького потоку», який більше потрібен Росії, аніж Туреччині. Такий висновок можна зробити з позиції Анкари: спочатку ви нам дайте знижку на газ, а потім ми почнемо разом будувати трубу.

Що ще? Заборона туристам літати на курорти? У Єгипет росіяни продовжують літати, і заборони їх не зупиняють. Пошуковий запит «як потрапити на єгипетські пляжі в обхід заборони» вже став шалено популярним у Рунеті.

Такі варіанти, як оголошення війни і широкомасштабні бойові дії, я навіть не розглядаю. Не готова Росія воювати. Путіна, звісно, порівнюють з Гітлером, але це більше метафорично-суб’єктивне ототожнення, аніж прямі історичні паралелі.

Путіну невигідно сваритися з Ердоганом. Принаймні, зараз

Путіну невигідно сваритися з Ердоганом. Принаймні, зараз. Для війни у Сирії РФ доводиться доставляти забезпечення морем. Якщо ж Туреччина закриє пролив, тоді потрібно буде налагоджувати з’єднання через Іран, Аравійське та Червоні моря. А це вже північніше і довше. 

Схоже, у Кремлі зараз працюють над чіткою позицією і розробкою подальших дій. Проте воювати з НАТО Росії невигідно - рівень дещо різний. Про «радіоактивний попіл» вже не згадують навіть у Росії.

Також у цій ситуації не виключено, що Ердоган отримає більшу підтримку від своїх громадян, якщо проявить жорстку політичну волю по відношенню до Росії. У будь-якому випадку, вчинок турецьких ВПС – це логічна реакція світу на дії Путіна. Європа після Другої світової тримається за «довгий мир». А от на Близькому Сході ставлення до бойових дій інше.

Випадок з російським СУ-24 показовий, і особливо - для України. Звісно, у нас немає підтримки НАТО. Але хочеться бути оптимістом і сподіватися, що це питання часу.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.