Буря в стакане. В чем проблема украинской политики

0 комментировать
Если бы ситуация, подобная инциденту с Аваковым и Саакашвили, имела место на Западе, участники скандала тут же сложили бы полномочия

Звісно, ви вже бачили те відео зі склянкою. Те, про яке говорили до того, як його ще не показали, і говоритимуть у підсумкових випусках новин цього тижня.

А пам’ятаєте, тиждень тому був випадок з Арсенієм Яценюком та Олегом Барною - та невдала спроба єдиноборства у парламенті. Але подія цього тижня яскравіша. Тут більше і емоцій, і експресії, ну, і ефектів. Ніби на зважуванні найвідоміших важковаговиків перед двобоєм. Це якщо дивитися без звуку. А якщо увімкнути звук, то… ну, ви самі все чули.

А тепер уявіть, що ви громадянин США або Канади. Чи Франції, Швейцарії або ж Великобританії. Словом, країни, на яку ви рівняєтеся за достатком і умовами життя. І раптом керівник одного зі штатів чи префектури звинувачує міністра і прем’єра у корупції, а ті його обзивають, а він їх, а потім летить склянка. Важко уявити, щоб таке сталося на Заході, правда? Але навіть якщо це сталося, то на наступний день головні учасники події самі складають повноваження і йдуть. Це важливо, — самостійно, добровільно і з публічними вибаченнями, якщо не перед опонентом, то громадянами своєї країни. Мовляв, не стримався, не мав бути таким емоційним, — помічники б написали щось хороше. Головний прокурор вийшов би до преси і сказав, що ми розслідуватимемо заяву про корупцію. А все вище керівництво країни засудило б таку поведінку. І все. Конфлікт вичерпано, бурю ліквідовано.

За всім цим шоу ми забули про бюджет, безвізовий режим і ще щось. Забув

Але у нашій державі інакше: гнівні та обвинувачувальні пости у фейсбуці з іменами опонентів і тих, хто їх підтримав. Жодних вибачень. Жодної реакції правоохоронних органів, які, до речі, як не як, а зацікавлена сторона. Далі буде.

А зараз уявіть, що ви західний політик, вам пропонують приєднатися до української команди посадовців. Ви хороший реформатор. Вас дуже запрошують, але ви ще не вирішили остаточно. А потім одного вечора ви вмикаєте телевізор, а там новини з України: «гастролер», «забирайся з моєї країни» і політ склянки. Ви ще не передумали їхати в Україну і допомагати змінювати цю країну?

Події двох тижнів наочно показують, що у нашій державі немає політичної культури. Зовсім. Немає її школи, традицій та елементарної звички. Нічого цього немає. Є шоу. І воно триває, бо show must go on, а інакше зі сцени «вон» (здається, так думають деякі наші політики, якщо подивитися на їхні дії). Але це не західні норми, це не те, для чого ми обирали нову владу.

А поки, як не гірко це визнавати, за всім цим шоу ми забули про бюджет, безвізовий режим і ще щось. Забув. Піду подивлюся на YouTube і відео з АП. Кажуть, його вже поклали на музику.


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.