За свої злочини Путін заплатить російською економікою

0 комментировать
Економічне життя РФ очікує неминучий колапс. Усе відбудеться за принципом доміно: девальвація, розорення імпортерів, рецесія, яка перейде у депресію, супроводжену гіперінфляцією та втратою золотовалютних запасів

В останній місяць літа почали діяти нові, напевно, найважчі для Росії, санкції Євросоюзу та США. Власне саме ці санкції третього рівня засвідчують нарешті, що цивілізований світ рішуче підтримує Україну і готовий захищати її від російського агресора.

Попри давню традицію дипломатичного лавірування, Європа чітко засвідчила свій намір зупинити грубі порушення Російською Федерацією міжнародних норм – блокувати агресію до країн-сусідів, уособлену в одіозній персоні її президента Путіна.

Синхронність санкцій ЄС та США засвідчує також, що західний світ, попри існуючі розбіжності у тактиці та стратегії, має спільне бачення російської інтервенції в Україні. Більше того, європейські країни довели, що збереження міжнародних норм права і демократії для них важливіші за певні економічні вигоди, які вони мали від співпраці з Росією. А усвідомлення того, що від російської військової агресії може постраждати весь світ, прийшло навіть до таких нейтральних країн, як Норвегія, Швейцарія та Японія.

Вже зараз стає зрозумілим, що геополітичні авантюри Путіна по будівництву “русскава міра” дорого коштуватимуть росіянам

Уже зараз стає зрозумілим, що геополітичні авантюри Путіна по будівництву “русскава міра” дорого коштуватимуть Росії і росіянам. Залежність російської економіки від країн світу значно більша, ніж намагається довести кілька кремлівських “вчених” та “незалежних експертів”.

Тільки за половину 2014 року відтік капіталів із Росії становить $75 млрд, – що вже більше, ніж усі російські втрати іноземних інвестицій 2013 року. Зростають ціни на ввезені до Росії товари, а її національна валюта упала на 10%.

Більшість експертів сходяться в думці, що застосування санкцій до різних секторів російської економіки призведе до її обвалу в комплексі. Не відразу, але й не через 10 років, економічне життя Росії очікує неминучий колапс. Усе відбудеться за принципом доміно: девальвація, розорення імпортерів, рецесія, яка перейде у депресію, супроводжену гіперінфляцією та втратою золотовалютних запасів, і фактично одночасно – масштабний дефолт російських громадян, які мають іпотечні та споживчі кредити, занепад кредитованих корпорацій та банківської системи РФ, ширення банкрутства підприємств і безробіття населення.

Не врятують російську економіку і азійські (наприклад, китайські) інвестиції. Крім того, в Азії не можуть надати Росії сучасні технології, які має західний світ. Надто це стосується нафтовидобутку, обсяги якого особливо впадуть у родовищах Західного Сибіру. Буде відтерміновано також проекти з освоєння арктичного шельфу. Тут Росія повністю залежна від високих технологій США та Європи.

Безумовно, санкції проти Росії матимуть “ефект бумеранга” і для самих західних країн. Утім, їхні збитки в рази менші за ті, які очікують російську економіку. Для довідки: західний експорт до РФ становив менше 4% зовнішньої торгівлі країн ЄС, і не більше 10% – для тих країн, які є сусідами Росії. США взагалі ввозили до РФ менше 1% своїх експортних товарів.

Потрібно розуміти, що західні санкції запроваджені насамперед проти “Путінської Росії”. Зараз вони встановлені на три місяці, як засіб “примушування до миру” з Україною. Проте варто очікувати і продовження цього дієвого економічного засобу від європейської та американської дипломатії у разі продовження російської окупації українських територій.

Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.