Почему украинцы проиграли выборы

6 комментировать
Команды президента и премьера рискуют повторить провалы десятилетней давности

З моменту зміни влади в лютому цього року пройшло уже майже дев’ять місяців, а не те що гучних, а просто серйозних реформ чи розслідувань українці так і не побачили. Натомість отримали постійні корупційні скандали і незрозумілі призначення, які виглядають, скоріше, бійками олігархів, ніж боротьбою імунної системи проти хронічних хвороб.

Надія на швидкі реформи розтанула з результатами виборів, які окрилили прем’єра Яценюка і збили з пантелику президента Порошенка. Саме результати волевиявлення дали старт довгій та традиційній для українських політиків минулого коаліціаді, яка проходить в кращих традиціях закулісних торгів за посади і ницих компромісів під акомпанемент "переговорів" про ключові напрямки розвитку країни.

Така поведінка прем’єра і президента не витримує жодної критики, адже в ЗМІ вони розповідають про страшну війну, яка от-от може прийти в дім кожного українця, в той час як в своїх кабінетах і коридорах їх старі соратники, нові "любі друзі", ділять посади і розподіляють сфери впливу.

Президент наскільки сліпо вірив у перемогу свого блоку, що уже було почав тотально рекламувати свого протеже Гройсмана на посаду прем’єра

Апофеозом цієї ганебної війни стали інформаційні сутички в боротьбі за пост глави МВС – раз по раз, використовуючи всі можливі важелі,  - політики то зливають, то возвеличують діючого главу відомства. Остаточний діагноз цій політичній сутичці поставив скандал з поставками вугілля з Африки, який показав, що ні війна, ні крах економіки, не зупинить команди прем’єра і президента в поривах облити одне одного брудом і дістати ще один козир на переговорах по коаліції.

З одного боку, президент сам винен - адже йшов на вибори не просто з доброю когортою набридлих виборцю друзів, але й з відверто антиукраїнськими і олігархічними кандидатами. Перша десятка у блоку Порошенка чітко відрізнялася тим, що не була в тренді, який вдало використали Народний фронт і Самопоміч, - там не було комбатів і активістів.

Мабуть, через непрофесійне і недалекоглядне оточення, або ж через власну оману, Порошенко був упевнений, що виграє вибори тільки за рахунок свого імені і так званого миру. Але стара команда і скандали в списках стали для президента потужними граблями, якими він смачно отримав удар по своєму політичному рейтингу.  Президент наскільки сліпо вірив у перемогу свого блоку, що уже було почав тотально рекламувати свого протеже Гройсмана на посаду прем’єра. Здавалося, перед виборами Порошенко тільки і думав про те, чи буде його блок мати просту більшість чи конституційну.

Але абсолютна влада президента, до якої він так прагнув до виборів, тепер під питанням, і він уже не виглядатиме повноцінним лідером в очах агресора. Та і судячи з «переговорів» по коаліції, компромісу який зробить партії Майдану єдиною командою немає, а це дуже погано для країни, адже будь-які розбіжності нової влади тут же будуть підхоплюватися пятою колоною.

З іншого боку, прем’єр Яценюк встиг показати, що на поступки президенту в важливих для себе питаннях йти не буде. Його зустрічний коаліційний проект за дві години після президентського був однозначно сприйнятий як ляпас президенту і підкреслення своєї унікальності як переможця по партійних списках. Тобто вкотре стало зрозуміло, що для такої політичної фігури як Яценюк вплив і ключові пости важливіші, ніж благо країни і абсолютна єдність демократичних сил та швидка реорганізація країни.

З обох боків, в програші залишаються українці, які привели цих політиків до влади. Які понесли непоправні втрати на Майдані, які віддають життя на Сході, які годують армію, які стомилися чекати на зміни і бодай якісь результати роботи уряду. Політикам і їх кланам терміново необхідний холодний душ у вигляді масового соціального невдоволення, допоки вони не скинули країну у прірву міжусобних сварок та парламентської імпотенції.  Інакше мобілізувати їх зможе тільки серйозна агресія сусіда, до якої, судячи з обставин, ми до сих пір не готові.


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.