Как Украина упустила шанс улучшить свой имидж

0 комментировать
Для Украины выставка могла бы стать возможностью завоевать новые рынки

Україна, яка вперше взяла участь у міжнародній виставці EXPO у 2010 році, цього року вирішила до Мілану не їхати. Правду кажучи, рішення про це мала приймати ще команда Януковича у 2011 році, однак тоді цього зроблено не було. У 2014 думати про це вже було запізно - на сході йшла боротьба за незалежність.

Цьогорічна виставка могла б стати досить корисною для України, адже EXPO-2015 присвячене темі розвитку сільськогосподарського виробництва та залученню інвестицій в агропромисловий комплекс. Україна, як держава зі значним аграрним потенціалом, використала б міланський майданчик для апгрейду іміджу модерної аграрної держави, яка здатна забезпечити значну частку світових потреб у сільськогосподарській продукції, особливо враховуючи факт, що, згідно досліджень Продовольчої організації ООН,  потреба у продукції сільського господарства у світових масштабах зростатиме.

У світі, де проблема продовольчої безпеки стає все вагомішою, держави з аграрним потенціалом займатимуть важливу економічну роль у майбутньому світовому поділі праці.

Росія “воює” за власний імідж

10 червня на EXPO відзначали національний день Росії, на якому російський президент пообіцяв нагодувати всю планету. Для Москви це - чергова можливість покращити всій імідж. Гості виставки - бізнесмени, покупці, представники урядів, “делегати” всіх суспільних класів - головний світовий електорат московської політики і пропаганди.

Путіну ще й важливо відбілити себе в очах міжнародної спільноти - тих самих виборців, які вирішують, з ким матиме справу Москва сьогодні і завтра

Москві потрібно було показати свою економічну присутність з позитивної сторони. Путіну ще й важливо відбілити себе в очах міжнародної спільноти - тих самих виборців, які вирішують, з ким матиме справу Москва сьогодні і завтра. Варто не забувати, що все, що робить Росія, має геополітичний підтекст.

Хоча, за словами представників Вищої економічної школи, Росії не вдасться отримати значних інвестицій - адже їй немає чим здивувати - вона все ж таки зможе забрати частину дивідендів, на які могла б претендувати Україна.

Інвестиційні угоди, які укладатимуться під час і після виставки, не надто потішать Росію: санкції, накладені на неї, не дозволяють активно інвестувати в російську економіку. Проте є інші аграрні “гіганти”, які боротимуться за світовий ринок: Китай, Канада, США, Франція, Нідерланди, Бразилія, Німеччина.

Проґавлений шанс для України

Ця виставка - один з невід’ємних компонентів світової конкуренції на наступні пять років. Києву вартувало б замислитися над цим, адже інвестиції - це економічний порятунок країни, розвиток міжнародних торгівельних відносин, покращення іміджу держави.

Для України виставка могла б стати стрибком у боротьбі за нові ринки. Пошук альтернативних ринків - особливо актуальне питання для вітчизняних виробників після втрати російського.

Звичайно, не можна стверджувати, що Україна втратила мільярдні інвестиції, - Україна втратила можливість отримати перспективи росту власного міжнародного іміджу, можливість стати потужним гравцем аграрного ринку, а від цього, значною мірою, залежить і інвестиційний потенціал.

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.