300 голосов для президента. Как Порошенко планирует изменить Конституцию

0 комментировать
Вчерашние результаты голосования в Раде показывают, что у президента есть 300 необходимых голосов для принятия изменений в Конституцию по децентрализации

Оскільки Конституція України — це Основний закон, то і порядок внесення до неї змін має бути особливим. У статті 155 Конституції визначено, що “законопроект про внесення змін до Конституції України ... попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України”.

Саме ці дві третини — 300 голосів — потрібні президенту для прийняття змін до Конституції щодо децентралізації.

Загалом суть змін до Конституції та процедури їх прийняття продемонстрували, що і після Революції гідності та ментальної “революції” в країні нічого не змінилося. Позитивного катма, а стара система відроджується, хоча, по суті, вона нікуди і не зникала — її просто дещо зафарбували. Є і позитивні зміни, але останні приклади демонструють, що ми досі далекі від тієї держави, за яку боровся Майдан.

Тим не менш, у Порошенка теоретично є 300 необхідних голосів для внесення змін до Конституції: про це свідчать результати сьогоднішнього голосування у Верховній Раді.

Якщо порахувати кількість відсутніх депутатів із тих фракцій, які підтримали пакет змін, то матимемо 34 народних депутата

У першому читанні за зміни проголосували 265 народних депутатів із трьох парламентських фракцій та двох депутатських груп, а також декілька позафракційних депутатів. На офіційному сайті Верховної Ради ми бачимо поіменний результат голосування за відповідний законопроект. Хтось був відсутній, хтось утримався і так далі - причини у кожного були свої.

Якщо порахувати кількість відсутніх депутатів із тих фракцій, які підтримали пакет змін, то матимемо 34 народних депутата. Також додамо тих, хто з якихось причин не голосував “за”. Таких депутатів налічується 22. В загальному підсумку президент може ще добрати 56 голосів, а в сумі це дає 321 голос. Теоретично президентський законопроект можуть також підтримати деякі позафракційні депутати, які цього разу були проти або не голосували.

Виходячи з цього простого підрахунку, очевидно, що зміни до Конституції в умовах правильної партійної роботи будуть прийняті і у другому читанні. 


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.