Три новости из Европы

4 комментировать
Три дня провел, общаясь с европейскими политиками и экспертами. В итоге есть три новости: плохая, очень плохая и сдержанно хорошая

Погана новина

Україна вже давно не знаходиться в центрі уваги Євросоюзу, однак зараз, на тлі потоку біженців із Сирії і після терактів у Франції, її відкинуто на узбіччя загальноєвропейського інтересу. У західних медіа Україна майже відсутня. Згадують дуже рідко, більше в негативному контексті: корумпована влада, неспроможність провести реформи, нестабільність, потреба нових кредитів, загроза failed state.

Дуже погана новина

Під час обговорення з європейцями стану виконання Мінських угод та їх можливих наслідків для України і Європи одразу виявляється, що справжнього змісту цих домовленостей в Європі не знають. Тексту Мінських угод європейці не читали. Як і українці, вони, на жаль, не знайшли часу прочитати дві сторінки, які можуть кардинально змінити наше життя. Натомість, повірили масовій пропаганді: українці - розповідям Порошенка-Клімкіна на українських телеканалах, а європейці - інтерпретаціям Олланда-Меркель та їхніх міністрів на каналах європейських.

Хоча тексту Мінських угод ніхто не читав, однак всі підтримують

Ясна річ, що ніхто з підписантів Мінських угод не визнає їхню згубність і зрадництво перед Україною і Європою. Вожді-підписанти не розказують людям, що проект Мінських угод написаний не в Києві, не в Парижі і не в Берліні - він написаний у Кремлі й виключно в інтересах Путіна.

І хоча тексту Мінських угод ніхто не читав, однак всі підтримують. Навіть більше - наголошують на безальтернативності Мінських угод. Заради об'єктивності відзначу, что дехто в дипломатично-експертному середовищі текст таки прочитав, але це з категорії виключень, що лише підтверджує правило.

Стримано добра новина

Коли пояснюєш ситуацію в Україні та стан виконання (невиконання) Мінських угод не взагалі, а з опорою на документ, на конкретні положення підписаного у Мінську тексту, європейці очі розкривають і починають прозрівати. Починають усвідомлювати, чим нахабно нав'язаний Путіним і покірно погоджений Порошенком, Меркель і Олландом "мирний план" може загрожувати Україні і Європі.

Тож правда, як виявилося, потрібна не лише українцям - європейцям вона теж потрібна. "Учи матчасть!" - цей давній армійський заклик не втратив актуальності. Для початку - щоб усвідомити проблему, а потім - змусити вождів вирішувати її відповідально і прозоро.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.