Что изменит Brexit для Украины

0 комментировать
Нынешний ЕС может рассыпаться, как карточный домик, на пороге которого мы будем стоять с биометрическими паспортами и петициями о продлении санкций против РФ

Усе це дуже і дуже серйозно. Що б не говорили соціологи, шанси отримати негативний результат британського референдуму 23 червня - майже 50%.

Це був би потужний удар по ЄС як інтеграційному проекту, а значить, і по єдності його членів у ставленні до України. Зараз, наприклад, санкції проти Росії і є дієвим проявом такої єдності, а вже 27 червня буде розгляд про їхнє продовження. Після голосування будуть і практичні рішення по безвізовому режиму. Восени - фінансова допомога.

У разі негативного результату референдуму в ЄС зміниться дискурс. Думатимуть і говоритимуть вже не про мігрантів (і точно не про Україну), а про те, як зберегти саму єдність. І не лише з Великобританією, бо за нею може початися парад референдумів (Данія, Нідерланди тощо). Шукатимуть, як завжди, хто за це заплатить. Імовірні жертви - так звані “євробюрократи”, тобто інституції ЄС, негативний образ яких у європейських виборців сформований вже давно.

Нинішній ЄС як утопія може розсипатися, наче картковий будиночок, на порозі якого ми стоятимемо з біометричними паспортами і петиціями щодо продовження санкцій проти Росії. Це найгірший сценарій для всіх. Крім Росії, звісно. Хаос і насильство, які вона поширює довкола себе, потрібні їй для того, аби опустити інших до свого рівня. Зрівнятися з Європою не за рахунок власного прогресу, а коштом їхньої деградації. Типовий політтехнологічний прийом. На будь-яких виборах.

Однак, за наявності усіх цих загроз я все одно лишаюся оптимістом. ЄС чи не ЄС, утопія чи ні, а європейські культура і цивілізація точно продовжать своє існування. Питання лише - у якому складі та вигляді. І тут у нас з’являється шанс. 

Якщо нам вдасться пережити інституційну кризу ЄС, якщо ми витримаємо тиск Росії в умовах слабкості Заходу (а США також вступають у період виборчої турбулентності), то через 2-3 роки ми зможемо отримати шанс знайти своє місце у новій структурі: оновленому ЄС, “Європі різних швидкостей” чи що там тоді буде.

Одним словом, усе, що не вбиває, робить нас сильнішими. Це і про ЄС, і про нас. 


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.