В парламенте нужна детская комната

1 комментировать
Депутат не может уйти в декрет на три года. Я вернулась через десять дней после родов

Про дитячу кімнату в ВР. Мене шокувала критика цієї ініціативи, яка йде в тому числі від цілком прогресивних колежанок і журналістів. Так дивно, коли всі захоплюються пеленальними столиками в туалетах Європарламенту і депутатками, що тягають в кенгурушках немовлят на особисті голосування десь там в італійському сенаті, і при цьому розгортають справжню травлю проти тих українських депутаток, які насправді пропонують впровадити те саме в Україні.

Всі крики про особливі привілеї депутаток і про те, що подібні кімнати неможливі на виробництві, бо там начальство на це ніколи не піде, просто не витримують критики. Звичайно, ніколи не підтримають, якщо ми не проб'ємо таку кімнату бодай у ВР.

Ми б'ємося за дитячу кімнату - зауважу, не міні-садок, оплачуваний платниками податків, а саме кімнату, де можна погодувати немовля, вже 5 років! Ми вимагали цього від Литвина, від Рибака, бо в попередніх парламентах відразу кілька жінок-депутаток під час своєї каденції очікували дитину і мали суміщати роботу і материнство. Депутат, а це обрана посада, не може йти на три роки в декрет, як правило, всі мої колежанки йшли кілька перших тижнів (я вже через 10 днів після пологів вперше прийшла в ВР, було важливе засідання), а потім ти маєш виходити на роботу. І ми ганяли кожні три години годувати дітей, годували їх в машинах в парку, прикрившись пелюшками на лавочках, бо ж дітей, навіть немовлят, в Раду не пускають.

Добре, хто живе близько біля ВР (я, наприклад, встигала як навіжена, кожні три години приїжджати до своїх сина і доньки, та годувати їх), але ті мої колежанки, хто жив далеко - я не буду описувати всі їх дії, всі жінки, що годували груддю дітей, розуміють, про що йдеться, і наскільки непростими ці місяці були. При цьому молоді мами демонстрували чудові результати в роботі, примудряючися писати закони, виступати, особисто голосувати, на відміну від багатьох чоловіків в ВР.

Крики про особливі привілеї депутаток просто не витримують критики

Нікому в здоровому глузді не прийде в голову тягати дітей в ВР, це шкідливо для дитячого здоров'я та й мамі не потрібно, їй треба працювати, але керівництво будь-якої установи має в зрозумілих межах йти назустріч жінкам-мамам, які хочуть поєднувати кар'єру і материнство. Це і є рівні можливості! Від цього виграє країна і виробництво, бо жінка зможе поєднувати, так організувати свій графік і свій день, щоб все встигнути.

І відкриття такої кімнати стане першим прикладом для інших установ, щоб допомогти жінці реінтегруватися після пологів в роботу, поєднати роботу і кар'єру. Врешті-решт, жінці, яка годує малюка і який чекає маму увечері вдома, не потрібно буде з пляшечками никатися невідомо де, аби зібрати молоко і залишити його малюку наступного дня. Я підтримую рішення Гройсмана і вважаю, що всі нормальні установи так само мають дружньо, а не зі скепсисом чи зневагою, ставитися до своїх співробітниць-молодих мам. Від цього всі тільки виграють.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.