Горячие темы на минских переговорах

0 комментировать
Согласно обновленной информации СБУ, на сегодня боевиками незаконно удерживаются 148 человек. 800 украинцев - в списках пропавших без вести

Сьогодні знову Мінськ. Як я і прогнозувала, найскладніша та найемоційніша тема гуманітарної підгрупи – звільнення заручників.

Згідно з оновленою інформацією СБУ, на сьогодні бойовиками незаконно утримуються 148 осіб, з них 59 цивільних, решта - військовослужбовці. 800 українців - в списках зниклих безвісти. Наше завдання: заручники мають бути звільнені до кінця 2015 року, тобто до підтвердженого нормандським форматом терміну виконання Мінських угод. Ніякий шантаж і неприпустимі умови, що їх намагаються нав'язати Україні, тут недоречні. Намагаємося задіяти всі важелі, щоб розблокувати цей процес. Робота триває.

Також разом з гуманітарними організаціями готові передати на окуповані території вакцини з поліомієліту в рамках програми вакцинації, яка 19 жовтня стартувала в Україні. Крім того, міжнародні гуманітарні організації просто шоковані тим, що 16 тис. тон гуманітарних вантажів від структур ООН просто не пропускають на окуповані території, а в цій гуманітарці продукти, товари першої необхідності, будматеріали.

Це в той час, коли люди на окупованих територіях потерпають від гуманітарної кризи.

16 тис. тон гуманітарних вантажів від структур ООН не пропускають на окуповані території

Якщо найближчими днями з боку бойовиків не буде розблоковано доступ міжнародних гуманітарних місій на окуповані території, донори будуть змушені передати вантажі іншим країнам, зокрема, африканським. Цікаво, як до цього поставляться жителі окупованих територій?

На переговорах безпекової групи ключовими є питання відведення зброї та розмінування, економічної - відновлення водопостачання та інші важливі соціальні питання. В політичній підгрупі Роман Безсмертний жорстко поставив питання про участь українських політичних партій та ЗМІ у виборчому процесі в Донбасі. Бойовики категорично проти цього, але без цих факторів, так само як без фактору відведення військ і виведення чужої зброї і армії з території України, вибори неможливі.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Больше мнений здесь


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.