Падение Киева. Как мы повторяем путь Сирии

6 комментировать
За последние пять лет Киев упал в рейтинге удобства проживания The Economist на 25 пунктов

За останніх 5 років Київ скотився майже на 26 пунктів й опинився на 132 зі 140 позицій у рейтингу зручності проживання The Economist.


1_08

Рейтинг складається з понад 30 якісних та кількісних показників у п’ятьох категоріях: стабільність, охорона здоров’я, культура та навколишнє середовище, освіта та інфраструктура. Автори дослідження зазначають, що конфлікт в Україні вплинув на показники стабільності і потягнув за собою інші.

На берегах Дніпра – столиця європейської держави. Тут форпост свободи та гідності

Отже, ми зараз перебуваємо на світовому дні. Нижче нашої столиці - Триполі (Лівія), Лаґос (Нігерія), Порт-Морсбі (Папуа-Нова Гвінея), Дакка (Бангладеш), Дамаск (Сирія).

Я не знаю як на дні відчуває себе київський міський голова, але мені там дискомфортно. Не стільки від усвідомлення того, що ми пасемо задніх, скільки від розуміння як просто ми марнуємо можливості, аби піднятися вгору.

Можна, звичайно, й далі покоїтися з миром на світовому узбіччі, але Київ заслуговує на краще. Київ – стародавнє місто. На вулицях і в храмах - тисячолітня історія. Тут будувалася Русь.

На берегах Дніпра – столиця європейської держави. Тут форпост свободи та гідності. Київ – місто героїв.

Києву потрібен ривок. Наступні п'ять років ми маємо зростати швидше, ніж падали, аби видряпатися в сотню. Щось залежатиме від рішень на національному рівні, але багато чого залежить від нас.

Розвиток громадського транспорту та креативної економіки, модернізація житлового фонду, оновлення інженерних мереж, приведення у відповідність до європейських стандартів якості питної води, винищення корупції в органах місцевої влади, створення умов для розвитку приватної дошкільної та шкільної освіти і медицини – це все те, що зробить наше рідне місто кращим.

Безперечно, реалістичність необхідних змін залежить від того, кого кияни винаймуть на роботу 25 жовтня. Втім, більшою мірою успіх Києва залежить від самоорганізованості громади, її включеності в процес ухвалення рішень і контролю за владою.

Над цим і працюватимемо.


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     
Василий Гацько
Василий Гацько

Украинский политический и общественный деятель

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.