Зачем Порошенко ветировал закон о переселенцах

1 комментировать
Нельзя говорить об улучшении жизни украинцев, одновременно лишая значительную их часть шанса на эту лучшую жизнь

Дев’ять місяців минуло від часу реєстрації законопроекту, який мав на меті полегшити непросте життя переселенців. Аби розглянути  документ, парламентові знадобилося три місяці. Між першим і другим читанням минуло ще довгих шість місяців, однак завдяки голосам 243-х народних депутатів закон таки потрапив на стіл до президента.    

За ці дев’ять місяців кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в Україні збільшилась у понад 1,5 разів (з  1 042 066 осіб у лютому  до 1 607 265 в листопаді).

У мене перед очима – офіційна сторінка президента, яку я вчора проглядала, сподіваючись побачити інформацію про підписання закону. Я пам’ятаю новину про те, що президент підписав «безвізові закони, які є «величезним кроком в напрямку захисту прав людей і боротьби з корупцією».

А сьогодні на сайті Верховної Ради з’явилась інформація, що законопроект, який мав би захистити права 1,6 мільйонів українців, ветований президентом. Ймовірно, він вважає, що документ «недоношений», не дивлячись на 41 тижні, що минули, та «перейми» громадянського суспільства в процесі адвокації прав ВПО.

За останні дев’ять місяців кількість зареєстрованих переселенців в Україні збільшилась у 1,5 разів

Глава європейської держави, який однією рукою підписує безвізові закони й стверджує, що це  «це ще один ступінь свободи», в нашому випадку пропонує депутатам «визначити орган (посадових осіб), на який покладатиметься виявлення фактів відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та підтвердження інформації про їх переміщення в межах України, а також механізм перевірки такої інформації та факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання».

Водночас, буквально сьогодні, в Києві, за участі представників органів місцевого самоврядування та влади, приймаючих громад,  переселенців та міжнародних донорів проходила  публічна консультація на тему інтеграції переселенців.

Паралельні світи. Чи коли-небудь вони зможуть перетнутися?


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.