Про Звягільського та зведений хор присяжнюків

5 комментировать
Народні обранці співатимуть хором не тільки Гімн країни, але й присягу. Можна що завгодно говорити, але в такий спосіб вони свідомо порушують Конституцію 

Новообране народне депутатство, цей допис – для вас. Є право та Конституція. А є – мораль та революційна доцільність. Є конституційні процедури, регламент, порядок набуття повноважень. А є – мораль та революційна доцільність.

Є стаття 79 Конституції України: «Присягу зачитує найстарший за віком народний депутат України перед відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради України, після чого депутати скріплюють присягу своїми підписами під її текстом».

Є обраний найстарший народний депутат – пан Звягільській, котрий законно представляє інтереси тисяч виборців. Є минуле пана Звягільського, є голосування за ганебні закони від 16 січня цього року, є Закон про люстрацію, під котрий він не потрапив, уникнув, не зазнав.

Він повинен дотримуватися конституційної процедури, або віднайти можливість передати цей почесний конституційний обов`язок іншому. Але це справа – його, і виключно його моралі та вибору. А не вашої колективної моралі.

Саме з цього почнеться ера нового парламентаризму? З дій, котрі можуть привести за собою нелегітимність законодавчої влади, проголосованих рішень? 

Конституційний обов`язок народних депутатів, депутатів нового скликання, нової якості, берегти та слідувати Конституції України, цим нехтували ваші попередники, багато хто з вас був щиро обурений такою поведінкою. А мотивом тодішніх була хай і не революційна доцільність та мораль, але – протекціонізм, лобізм, хабарі, матеріальні вигоди та й що завгодно ще.

Завтра ви співатимете хором не тільки Гімн країни, але й присягу. І можна що завгодно говорити, мотивувати, озвучувати те, що потішить вуха тисяч виборців, почуватися переможцями та відчувати за собою справедливість, але, ви в такий спосіб станете порушниками Основного закону країни. Свідомими порушниками конституційних норм.

Саме з цього почнеться ера нового парламентаризму? З дій, котрі можуть призвести за собою нелегітимність законодавчої влади, проголосованих рішень? І на чому ґрунтується ваша впевненість у правоті? На тому, що це – доцільно з точки зору революції, очікувань народу, колективної моралі? Або на тому, що ви переконані, що це популістське рішення буде схвально сприйняте не тільки народом, а й, наприклад, Конституційним Судом?

Я пам`ятаю часи, коли комуністи, котрих в парламенті вже немає, слухали, як приводить всіх до присяги пані Слава Стецько, так, вони тоді не почувалися переможцями, і не думаю, що чемно дотримувалися регламентних норм, але процедуру було дотримано.

Це так. Буркотіння. Ви все одне вчините те, що запланували, просто хочеться, щоб світлофори у ваших головах інколи працювали.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.