Чем закончится противостояние Яценюка и Саакашвили

3 комментировать
Стоит ли Украине ожидать скорой смены премьера

Інформаційні перепалки між двома політиками уже перетворилися у політичну драму, проте обіцяють ще багато цікавих моментів.

Боротьба сильних гравців між собою - стара схема, якою користувалися президенти ще з часів Кучми, щоб змусити можливих конкурентів боротися між собою. Спрацювала схема і цього разу: Яценюк - уже не конкурент за президентську булаву, він буде боротися виключно за збереження чинної посади. Хоча ще півроку тому точно таку ж боротьбу вів не проти губернатора, а проти президента. 

Яценюк погодився за таким зниженням рівня, коли на розширеному засіданні уряду визнав лідерство президента. Ви запитаєте, чому тимчасово? А тому, що президентські амбіції нікуди не діваються, вони можуть бути лише на деякий період відкладені.

Тим не менше, повертаючись до конфлікту, щоб його проаналізувати, слід підкреслити вихідні позиції учасників.

Сильні сторони Яценюка - це займана нині посада, власна фракція, лояльність медіагруп і президента. Слабкі сторони – розчарування широких мас населення, часткова втрата довіри Сполучених Штатів. Меседж: “Під мене видають кредити”.

Сильні сторони Саакашвілі: енергійність, високі симпатії серед українців, політична новизна. Слабкі сторони: його рейтинг не зафіксований жодними виборами; небажання президента бачити неконтрольованого і потенційно більш популярного прем’єра. Меседж: “Я вмію і роблю реформи”.

На кого впаде ставка,  думаю, невідомо навіть найближчому оточенню президента.  А, можливо, і самому президенту теж. В такому випадку прийняття рішення може бути відкладене до зими.  

Боротьба сильних гравців між собою - стара схема

Коли американці починають політично інвестувати в країну, вони зазвичай присилають “власного експата”. Грібаускайте, Адамкус, Ільвес, Карзай і той же Саакашвілі або жили в Штатах, або навчались, або працювали. Росіяни, коли бачать незручних кандидатів, підтримують альтернативних, аби не допустити відвертих ворогів.  І ще є третій нюанс політичної теорії, коли у суперечці двох перемагає третій.

Тому боротьба за крісло прем’єра - це не війна олігархів чи Саакашвілі із Яценюком. Це, швидше, індикатор, в який бік поверне країна та в якому напрямку буде розвиватись.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.