Все о валютных страстях

0 комментировать
Ключові моменти, які потрібно знати в умовах гнучкого курсу валют

1) Перше, що потрібно усвідомити по валюті – це те, що її ціна буде змінюватись постійно! І завтра, і післязавтра обмінний курс буде різним. І «різним» в жодному разі не означає вищим. До цього треба звикнути. Звичайно, важко забувати такий приємний фіксований курс, але це вже в минулому і повертати це минуле не потрібно.

2) Валютний курс наразі дійсно визначається тимчасовими факторами. В нормальних економічних умовах (а війна колись закінчиться) і обсяги експорту, і притік капіталу будуть на зовсім іншому рівні. А це означає, що як тільки стабілізується ситуація є усі перспективи очікувати укріплення валюти.

3) На укріплення валюти вказує і стрімке падіння імпорту. Як сказав вище, ціна гривні занижена, це тимчасово, але це тимчасова девальвація, проте, непогано «вбиває» споживання імпорту, що є ще одним фактором позитивних перспектив національної валюти. 

Нам украй необхідна прозорість і передбачуваність поведінки регулятора


4) Ключова проблема по валюті, не в тому, що гривня знову ослабла, а в тому, що ні у кого немає розуміння, чого чекати. НБУ вийшов з інтервенціями –і на цьому подякували. Але потрібно не вискакувати час від часу як «чорт з табакєркі», а розробити відповідну систему:

По-перше, запровадити чіткі правила, у яких випадках ці інтервенції будуть автоматично вмикатись.

По-друге, розробити інструменти хеджування валютних ризиків. Нам украй необхідна прозорість і передбачуваність поведінки регулятора. Тільки так! Бо інакше діла не буде. 


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.