На що хвора Україна

0 комментировать
За останні десять років ситуація з корупцією в Україні тільки загострилась. І тут вже не потрібен військовий агресор, економічна криза або Путін - корупція сама вбиває державу

Серед багатьох проблем нашої держави яскраво виділяється одна головна. Якщо хочете, це корінь всього зла, що не давав змоги нашій державі успішно розвиватися впродовж всіх років незалежності. Це корупція. Так, президент Порошенко вже трохи більше місяця є повноцінним керівником держави і багато в чому ми рухаємось у правильному напрямі: Угода про асоціацію з ЄС остаточно підписана, АТО проходить все більш успішно, але про реальну боротьбу з корупцією ще говорити зарано.

Якщо держава - це організм, то корупція - це хвороба. Дуже тяжка і складно виліковна хвороба, а в нашому випадку ще й запущена. І тут вже не потрібен військовий агресор, економічна криза або Путін -корупція сама вбиває державу.

Побудова нової України має починатися як раз з боротьби з корупцією. Для того, щоб переломити ситуацію, необхідна тільки одна річ - воля, відповідно до якої кожен українець свідомо відмовляється від будь-яких проявів корупційних дій. В додаток потрібна воля політична - бажання керівництва держави вилікувати державу, можливо навіть у збиток собі, своєму рейтингу або своїм друзям.

Всім, хто скаже, що реформи Саакашвілі були занадто жорсткими, раджу подивитися рейтинг Doing Business, де Грузія на 8 місці, а Україна на 112-му

На жаль, за останні півроку в цій сфері не відбулось ніяких змін, і це дуже тривожний знак – у 2004 також було багато сподівань, проте 10 років пройшли, а ситуація тільки загострилася.

Зараз ми маємо унікальну можливість повернути ситуацію на свою користь. І важке становище, в якому зараз опинилась наша держава, цьому тільки сприяє, адже консолідованість нації досягнула свого піку.

Яскравим прикладом для нас в цьому випадку має стати Грузія. Якщо поглянути на графік Індексу сприйняття корупції від Transparency International, то стає очевидно наскільки далеко ця країна пішла у боротьбі з цією державницькою хворобою. Прогрес Грузії - це стрибок у нову реальність. Країна за десятиліття піднялася з позицій поряд з Камеруном та Анголою до рівня Туреччини та Латвії. Звичайно, це ще не рівень Данії, Нової Зеландії та Фінляндії, але значно краще, ніж позиція біля Папуа Нової Гвінеї та Нігерії, де знаходиться Україна.


За десять років Грузія досягла рекордного успіху у боротьбі з корупцією

За десять років Грузія досягла рекордного успіху у боротьбі з корупцією


Наша держава у цьому аспекті – неначе відображення Грузії у кривому дзеркалі. Україна поступається навіть Росії, яка, хоч і сама має величезні корупційні проблеми (скандал з один міністром оборони Сердюковим чого вартий), проте демонструє деякий прогрес у антикорупційній діяльності. На цьому фоні Польща для нас взагалі виглядає недосяжним ідеалом.

Хотів би розповісти історію, яку чув від знайомих грузинів. Не стверджую, що все так і було, але, як відомо, диму без вогню не буває. За Шеварнадзе, міністр внутрішніх справ країни - по суті, головний міліціонер країни, мав особисто зустрічати в аеропорту головного "вора у законі" та проводжати до його резиденції. Такі були порядки. Це вважалося нормальним, хоча зараз і звучить, як нонсенс.

Саакашвілі під корінь зламав усю цю систему та провів небачену для пострадянського простору реформу правоохоронних органів, яка і стала запорукою подальших успіхів Грузії. А всім, хто скаже, що дії Саакашвілі були занадто жорстокими, раджу подивитися на рейтинг Світового банку Doing Business, де Грузія на 8 місці, а Україна на 112-му.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.