Замкнутый круг, или Два пути к изменениям в стране

0 комментировать
Общие ожидания быстрых, революционных изменений — касаются и общественного вещания. Я ощущаю это каждый день, каждую минуту 

Однак реальна картина така: для різких змін потрібні інвестиції в ці зміни. Великі інвестиції. Саме на них зав'язані не глибинні, а поверхневі, проте відчутні і наочні результати. Гроші — це швидка модернізація плюс ринкова зарплата для стафа. Тобто, є з ким, є чим. І вуаля: за рік картинка змінилася б кардинально.

Другий шлях — еволюційний. Повільніший, але глибинний. Для нього потрібні не стільки гроші, скільки час і копітка, ретельна, ціннісна робота, яка змінює не тільки картинку, але її смисли.

Гроші для першого шляху в країні є. Ними розпоряджується система. І їх можна отримати. Система буде навіть рада їх дати. Тому що знаєте, що це означало б? Звичайно, знаєте: інкорпорацію в систему. Система дає гроші за те, що ти стаєш її частиною. І граєш в її гру і за її правилами. Тобто — розважаючи і обманюючи, обманюючи і розважаючи (рейтинги, між іншим, є невід'ємною частиною системи, один з найважливіших її маніпулятивних інструментів). Що ти будеш робити з грошима, систему не дуже цікавить: обманюй глядача-слухача, коли системі це буде потрібно, а решту можеш красти, очі будуть закриті.

Ще гроші є поза межами країни. Але звідти поки що зацікавлено дивляться, практично цитую, "з сумнівом, чи ви впораєтесь і витягнете, чи система вас поглине". Я не буду коментувати такий погляд на проблему — врешті решт, ніхто нам нічого не винен.

Що ти будеш робити з грошима, систему не дуже цікавить

А часу на другий шлях — практично немає. Ось через те саме "очікування швидких змін" і тиск "громадської думки", яка парадоксальним чином підштовхує в обійми системи.

Виглядає, як замкнуте коло? Та фігу. Описана ситуація не ставить мене перед вибором. Я не граю з системою, і я не сприймаю тиску громадської думки. У одного з інтересантів поки є можливість замінити фігури на полі. У іншого — завжди буде. Але поки я на цьому місці — компанія буде робити те, що робить: йти не по "другому", а по єдино можливому шляху еволюційних змін.

P.S. по системі.

Так, вона мало змінилася за останні півтора року. Нових людей, яки потрапили в систему і не керуються її мерзотними правилами, по самих оптимістичних прикидках, десята частина.

Але ж вони там є. Це вони, кожен на своєму місці, зробили окрім іншого так, що величезна і неповоротна махіна державного мовлення сплила з рук здивованої системи і вже ніколи до них не повернеться.

І дедалі, певний, частка цих людей буде невпинно зростати.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     
Зураб Аласания
Зураб Аласания

Генеральный директор  Национальной телерадиокомпании Украины

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.