26 липня 2017, середа

США зберегли світове лідерство з продажу зброї, значно обійшовши Росію - The NYT

США продовжують утримувати світове лідерство за експортом озброєнь, збільшивши розрив з Росією, що посідає друге місце
Сполучені Штати в 2014 році зберегли за собою перше місце за обсягом продажів зброї в світі. Експорт американських озброєнь виріс майже на $10 млрд (плюс 35%), передає The New York Times з посиланням на нове (опубліковане на цьому тижні) дослідження експертів при конгресі США. Згідно з дослідженням, обсяги продажу американської зброї виросли в
коментувати
Головним покупцем зброї у світі в 2014 році стала Південна Корея

Головним покупцем зброї у світі в 2014 році стала Південна Корея

США продовжують утримувати світове лідерство за експортом озброєнь, збільшивши розрив з Росією, що посідає друге місце.

Сполучені Штати в 2014 році зберегли за собою перше місце за обсягом продажів зброї в світі. Експорт американських озброєнь виріс майже на $10 млрд (плюс 35%), передає The New York Times з посиланням на нове (опубліковане на цьому тижні) дослідження експертів при конгресі США.

Згідно з дослідженням, обсяги продажу американської зброї виросли в 2014 році до $36,2 млрд, у той час як роком раніше ця цифра сягала $26,7 млрд. Обсяги експорту вдалося наростити завдяки багатомільярдним контрактами з Катаром, Саудівською Аравією та Південної Кореєю. Таким чином, США у 2014 році контролювали понад 50% світового ринку зброї.

Росія зайняла друге місце з експорту озброєнь, продавши в 2014 році озброєнь на суму $10,2. У 2013 році цей показник був дещо вищим і становив $10,3 млрд.

На третьому місці опинилася Швеція, яка в 2014 році продала зброї на $5,5 млрд. За нею йдуть Франція ($4,4 млрд) і Китай ($2,2 млрд).

Головним покупцем зброї у світі в 2014 році стала Південна Корея. Вона на тлі напружених відносин з Північною Кореєю купила озброєнь на $7.8 млрд. При цьому більш ніж на $7 млрд Сеул закупив зброї у США.

Слідом за Південною Кореєю йде Ірак з обсягом закупівель в $7,3 млрд. Видання підкреслює, що Багдад змушений нарощувати свої Збройні сили після виведення з країни американських військ. На третьому місці - Бразилія, яка в 2014 році накупила озброєнь на $6,5 млрд.

Раніше свій звіт представив Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем світу (SIPRI). У ньому говориться, що світовий ринок зброї скорочується четвертий рік поспіль (у 2014 році обсяг продажів топ-100 скоротився на 1,5%), проте цілий ряд виробників зуміли значно збільшити продажі.

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: