29 червня 2017, четвер

Путін починає втрачати підтримку Китаю в ООН - ЗМІ

коментувати
Foreign Policy вважає, що існують очевидні ознаки напруженості у відносинах між Росії і Китаєм в ООН

Foreign Policy вважає, що існують очевидні ознаки напруженості у відносинах між Росії і Китаєм в ООН

Авторитетне американське видання Foreign Policy опублікувало матеріал, згідно з яким КНР поступово дистанціюється від РФ з низки геополітичних питань, наприклад, в контексті України, пише Инопресса.

Так, видання з посиланням на джерела серед дипломатів ООН пише, що в кінці вересня делегація міністерства закордонних справ Китаю провела зустріч за закритими дверима в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку з міністром закордонних справ України Павлом Климкиним і повідомила йому добру новину.

Зокрема, він почув, що Пекін готовий підтримати заявку України на членство в Радбезі ООН, незважаючи на кампанію Росії з метою перешкодити намірам Києва.

"Ця ознаменувало дипломатичну невдачу Росії, яка домагалася підтримки Китаю в ООН у своєму геополітичному та ідеологічному протистоянні з Заходом і, як правило, отримувала її. Це також стало чітким сигналом про те, що найближчий і найбільш цінний союзник Росії в ООН готовий переслідувати власні інтереси, навіть на шкоду Москві", - йдеться в статті.

Зазначається, що Китай і Росія вважають один одного стратегічними партнерами і прагнуть координувати голосування в ООН настільки тісно, наскільки це можливо, почасти щоб обмежити поширення американського впливу.

Однак, їх пріоритети "розходяться" з низки питань, наприклад по Україні, причому Пекін віддає перевагу більш інтенсивним дипломатичним зусиллям по припиненню бойових дій в тій же Сирії.

Автор статті посилаючись на дані Financial Times зазначає, що з тих пір, як Кремль анексував Крим, Пекін розширив свої торговельні зв'язки з Києвом, потіснивши в 2015 році США як головного імпортера українського зерна.

Іноді Китай виглядає як молодший партнер, який слідує за РФ, але в реальності Кремль перебуває на других ролях по відношенню до Китаю, який, може похвалитися другою найбільшою економікою у світі.

"Китайці грають у свого роду гру: ми разом проти Заходу. Але вони не згодні з багатьох питань, - вважає Філіп Ле Koррa, експерт з китайської зовнішньої політики в Brookings Institution. - Російська економіка знаходиться в занепаді, а Китай не хоче бути ізольованим Заходом, оскільки його мета - стати гравцем світового масштабу".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: