19 серпня 2017, субота

МЗС Литви: гібридна війна Росії проти країн Балтії вже йде

коментувати
Лінас Лінкявічюс

Лінас Лінкявічюс

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що гібридна війна Росії проти країн Балтії вже йде.

Зокрема, про це глава зовнішньополітичного відомства заявив в інтерв'ю каналу Настоящее время:

"Ви знаєте, ця війна вже відбувається – кібернетична війна, інформаційна війна. Взагалі поняття безпеки розширилося, оскільки якщо безпека розумілася тільки як військова, і загрози тільки як військові ракети, танки, то зараз, скажімо, можна запустити ракету, вона коштує гроші, але можна запустити інформаційну ракету, можна запустити двічі і тричі... ефект буває навіть і кращий", - вважає міністр.

Лінкявічус також порівняв російську пропаганду з артпідготовкою перед боєм, яка застосовувалась військами в попередні часи:

"Зараз цього не треба робити, можна просто промити мізки і підготувати плацдарм для дій. Як, на моє глибоке переконання, було в Криму... І тут багато таких моментів", - сказав Лінкявічус.Раніше розвідка Литви попередила про можливі провокації під час запланованих у вересні 2017 року військових навчань Росії і Білорусі.

На початку 2016 року корпорація RAND представила звіт про військові ігри, проведені в 2014-2015 рр. за участю американських офіцерів і цивільних експертів.

Автори прийшли до однозначного висновку -  станом на момент проведення ігор, НАТО був не в змозі успішно захистити територію своїх найбільш уразливих членів.

У звіті йдеться про те, що якщо російські танки увірвуться в Балтію, то сили НАТО, які на той момент сильно поступалися їм у кількості техніки та чисельності, будуть розгромлені "менш ніж за три дні". У свою чергу, "піхота НАТО здебільшого виявилася нездатною навіть толком відступити і була знищена на місці".

У разі потенційного російського вторгнення в Балтію у США та їх союзників не буде достатньої кількості військ, танків і бронетранспортерів для того, щоб уповільнити просування російських бронетанкових сил. Виходячи з цього, такий швидкий розгром залишить НАТО обмежене число варіантів, з яких "всі погані".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: