28 липня 2017, п'ятниця

Литва прийняла нову військову стратегію, назвавши Росію головною загрозою

коментувати
Нова стратегія Литви стала реакцією на російську агресію

Нова стратегія Литви стала реакцією на російську агресію

Литва прийняла нову військову стратегію, в якій говориться, що дії Росії представляють найбільшу загрозу для безпеки країни.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на міністерство оборони країни.

У стратегії йдеться, що Росія "руйнує засновану на правилах систему європейської безпеки".

Також у документі зазначено, що ймовірність військової агресії проти Литви та інших країн регіону вже не є теоретичною і в майбутньому може зрости. У стратегії підкреслюється, що армія Литви готова дати відповідь на загрози, у тому числі на інформаційні та кібернетичні атаки.

"Військова стратегія 2012 року перестала відповідати реаліям безпеки і новим завданням, які постали перед армією Литви. З урахуванням досвіду Грузії і України армія Литви повинна бути готова реагувати як самостійно, так і спільно із союзниками, як на звичайні, так і на неконвенційні загрози", - сказав міністр оборони Юозас Олякас.

Литва закріпила в новій стратегії прагнення мати на постійній основі озброєння союзників по НАТО.

У стратегії залишилася без зміни головна військова мета: разом з союзниками забезпечити надійне стримування, а в разі невдачі зі стримуванням - самостійно і спільно із союзниками забезпечити оборону Литви.

Раніше повідомлялося, що в Пентагоні головними загрозами безпеці США вважають Росію, Китай, Північну Корею, Іран і тероризм.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Литви Юозас Олекас заявив, що нова стратегія національної безпеки країни відобразить "інше ставлення до Росії".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: