17 грудня 2017, неділя

Глава Міноборони Польщі назвав російську агресію проти України зіткненням цивілізацій

коментувати
Антоні Мацеревич

Антоні Мацеревич

Міністр національної оборони Антоні Мацеревич назвав російську агресію проти України зіткненням цивілізацій, повідомляє Європейська правда з посиланням на Interia.

За словами Мацеревича, агресія Росії щодо України, тероризм і міграційна криза є елементами зіткнення цивілізацій.

"Зіткнення прозахідних устремлінь України з грубою інтервенцією Росії є зіткненням цивілізацій".

Також в контексті зіткнення цивілізацій, на його думку, варто розглядати терористичну загрозу і міграційну кризу в Європі.

У той же час, глава оборонного відомства Польщі підкреслив, що необхідно задатися питанням, "а чи не Росія підтримує і є творцем радикального ісламського тероризму".

"Відповідь на це питання може мати принципове значення для виживання нашої цивілізації", – вважає міністр.

Раніше Мацеревич назвав Росію найбільшою загрозою для світової безпеки і відвів їй місце поза межами західної цивілізації.

Відзначимо, що питання про приналежність Росії до західної цивілізації досі залишається дискусійним - частина фахівців та істориків розглядає цю країну в якості європейської, яка внесла значний внесок в історію, науку і культуру Заходу (переважно в 19 столітті). Інша частина розглядає Росію як чужу європейцям культуру, що утворилася в особливих історичних умовах регіону в проміжку часі від 13 дот 18 ст.

У 2014 році російська пропаганда просувала тезу про особливий шлях РФ як "євразійської цивілізації" та мосту між Заходом і Сходом, однак, це не завадило Москві в 2016 році обуритися новій культурній стратегії Нідерландів, яка помістила РФ поза цивілізаційного простору Європи, і внесла цю країну в "кільце нестабільності" навколо субконтиненту.

Тоді МЗС РФ заявив, що країна є невід'ємним представником європейського простору.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: