27 липня 2017, четвер

Брюссель пов'язав долю російського Північного потоку-2 з успішністю реформування Нафтогазу - ЗМІ

Доля російського проекту Північний потік-2 буде багато в чому залежати від доказів більшої економічної привабливості транзиту через Україну, повідомляє Європейська правда з посиланням на джерело в Єврокомісії
Джерело, яке бере участь у переговорах з Газпромом на правах конфіденційності повідомило, що це не тільки політичний, а і економічний проект: "Коли ми говоримо, що це не економічний, а суто політичний проект, спрямований проти України, ми забуваємо, що в ньому беруть участь і європейські компанії. "Газпром" має в ньому лише 51%", - сказав
коментувати
Нереформований Нафтогаз в очах Брюсселя є серйозним аргументом проти України

Нереформований Нафтогаз в очах Брюсселя є серйозним аргументом проти України

Доля російського проекту Північний потік-2 буде багато в чому залежати від доказів більшої економічної привабливості транзиту через Україну, повідомляє Європейська правда з посиланням на джерело в Єврокомісії.

Джерело, яке бере участь у переговорах з Газпромом на правах конфіденційності повідомило, що це не тільки політичний, а і економічний проект:

"Коли ми говоримо, що це не економічний, а суто політичний проект, спрямований проти України, ми забуваємо, що в ньому беруть участь і європейські компанії. "Газпром" має в ньому лише 51%", - сказав співрозмовник.

Це є серйозним аргументом проти України.

"Щоб довести політичний характер цього проекту, вам необхідно продемонструвати більшу успішність, а головне - надійність українського транзиту. Зробити це можливо лише завдяки реформуванню "Нафтогазу", в першу чергу - його виходу на беззбитковий рівень діяльності", - зазначив він.

Крім того, в Брюсселі встановили дедлайн на реформування Нафтогазу: реформи мають бути проведені в найближчі шість, найпізніше - дев'ять місяців.

Раніше в Єврокомісії поставили під сумнів доцільність будівництва газопроводу Північний потік-2, і повідомили про перевірку планів будівництва газопроводу на відповідність європейському законодавству.

Крім того, в Брюсселі заявили, що не розуміють необхідності в нових потужностях, якщо за призначенням не використовуються вже існуючі.

Нагадаємо, що згідно з оголошеними 4 вересня планами, до 2019 року пропускна здатність газопроводу з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря має бути подвоєна до 110 000 000 кубометрів газу. Партнерами Газпрому виступають компанії E.ON, Shell, OMV і BASF/Wintershall.

Раніше, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив категорично проти будівництва газопроводу Північний потік і побачив передумови для збільшення обсягу реверсу газу для потреб Києва. Зокрема, прем'єр заявив, що лобісти будівництва Північного потоку "просто роблять з нас ідіотів".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: