14 грудня 2017, четвер

20 країн ЄС підтримали створення Європейської прокуратури

коментувати
Європейська прокуратура розпочне виконання обов'язків не раніше, ніж за три роки

Європейська прокуратура розпочне виконання обов'язків не раніше, ніж за три роки

20 країн Європейського Союзу в четвер, 12 жовтня, підтвердили намір створити Європейську прокуратуру, повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС.

У повідомленні наголошується, що Європейська прокуратура буде відповідати за розслідування, судове переслідування та притягнення до суду осіб, які вчинили злочини проти фінансових інтересів ЄС. Вона об'єднає зусилля європейських і національних правоохоронних органів для протидії шахрайству в ЄС.

"Створення Європейської прокуратури є важливим кроком для європейської співпраці в правоохоронній сфері, допоможе нам захистити гроші наших платників податків. Навіть коли злочинці будуть діяти на міжнародному рівні, ми тепер зможемо залучити їх до відповідальності", - заявив міністр юстиції Естонії Урмас Реінсалу.

Згідно з повідомленням, офіс прокуратури буде розташований в Люксембурзі. Точна дата початку роботи нового органу буде додатково оголошена Єврокомісією, однак прокуратура розпочне виконання обов'язків не раніше, ніж за три роки.

Як зазначається, до розширеного співробітництва приєдналися 20 держав-членів: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Естонія, Німеччина, Греція, Іспанія, Фінляндія, Франція, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Португалія, Румунія, Словенія і Словаччини.

Нагадаємо, країни ЄС домовилися про створення єдиної прокуратури для боротьби з багатомільярдним транскордонним шахрайством у фінансовій сфері. Дебати з цього приводу в Євросоюзі тривали протягом багатьох років.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: