22 листопада 2017, середа

Венеціанська комісія розкритикувала закон РФ щодо ігнорування рішень ЄСПЛ

коментувати
Венеціанська комісія розкритикувала закон РФ щодо ігнорування рішень ЄСПЛ

Члени Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) розкритикували прийнятий Росією закон, що дозволяє оголошувати неконституційними рішення Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ) та інших міждержавних органів захисту прав людини.

У комісії заявили, що даний документ суперечить міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Росія, повідомляє DW.

Крым того, у комісії закликають Росію прибрати з закону про Конституційний Суд РФ положення, яке дозволяє суду визнавати такими, що не виконуються, рішення міжнародних судів, в першу чергу ЄСПЛ, в разі їхньої суперечності російській Конституції.

Очікується, що рішення Венеціанської комісії буде оприлюднене 15 березня.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Держдума РФ прийняла законопроект про пріоритет рішення Конституційного суду над вердиктами міжнародних інстанцій.

Відтак, Конституційний суд Росії після проходження Ради Федерації і підпису президента буде дозволяти не виконувати рішення міжнародних інстанцій, в тому числі Європейського суду по правам людини.

Варто зазначити, що раніше Росія дозволила собі в окремих випадках відступати від виконання рішень Європейського суду з прав людини, якщо вони можуть спричинити за собою порушення основоположних конституційних прав.

У свою чергу голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді заявив, що якщо РФ відмовиться визнавати рішення Європейського суду з прав людини, то наслідком має стати вихід країни з Ради Європи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: