28 червня 2017, середа

Розвідка США обговорює кілька конкуруючих версій знищення А321 - ЗМІ

коментувати
Спецслужби розглядають декілька версій в рамках основної - теракту

Спецслужби розглядають декілька версій в рамках основної - теракту

Спецслужби США обговорюють кілька конкуруючих версій знищення А321, однак для них основою є теракт, пише Инопресса з посиланням на The Daily Beast.

Так, існує версія, в межах якої могли підкласти бомбу поруч з паливопровідом на приреченому літаку і що вибуховий потенціал дозволяв тільки викликати пожежу, після підпалу палива в баках А321.

Якщо це було так, то слідчі не зможуть знайти фрагменти, які однозначно свідчать про наявність вибухової речовини, які б підтвердили, що стався вибух бомби, заявили джерела на умовах анонімності.

"Однак інші вбачають тут ознаки традиційного теракту", - пише видання.

Так, колишній високопосадовий чиновник США, який бачив фотографії уламків, зроблені в ході розслідування, заявив The Daily Beast, що на фрагментах нижної частини літака видно маленькі отвори і уламки виглядають так, немовби літак вибухнув зсередини.

"Ця інформація змусила колишнього чиновника прийти до висновку, що до аварії літака призвів саморобний вибуховий пристрій, можливо, начинений цвяхами, які повинні були пробити великі отвори в корпусі літака. Після цього літак розвалився в повітрі, що є, мабуть, єдиним фактом, щодо якого у американських чиновників немає сумнівів, оскільки уламки розкидані по великій території", - йдеться в статті.

У свою чергу, джерела в Пентагоні зазначають, що без доступу до місця аварії слідчим доводилося покладатися, в основному, на супутникові дані.

Підозри щодо  використання бомби, засновані, головним чином, на тепловій зйомці, отриманої з супутника, яка дозволяє зробити припущення про великий вибух, швидше за все, в результаті займання палива.

Це підтверджує версію про вибух у паливопроводі, однак, якщо взяти її за основу, як і раніше неясно, чому крила літака, судячи з фотографій, залишилися практично неушкодженими. Вони сильно обвуглені і перевернуті, що свідчить про падіння літака на землю в перевернутому положенні, але їх не відірвало.

Крім того, бойовики ІД могли використовувати новий і раніше невідомий пристрій, що ускладнило для слідчих пошук речових доказів наявності бомби.

Американська розвідка відзначає, що в разі підтвердження теракту, то бомбу підклав не пасажир і вся увага має бути зосереджена на співробітниках аеропорту.

Нагадаємо, на думку західних розвідок, російський літак, швидше за все, був знищений вибуховим пристроєм, закладеним терористами в багажний відсік аеробуса.

Такої ж версії дотримується і розвідка Ізраїлю, яка перша отримала розвіддані про ймовірні причини загибелі російського літака.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: