19 серпня 2017, субота

Скіфське золото має повернутися з виставки в Амстердамі в Україну - Global Rights Compliance

коментувати
Росія наполягає на поверненні золота скіфів до анексованого нею Криму

Росія наполягає на поверненні золота скіфів до анексованого нею Криму

Юрист британської правозахисної групи Global Rights Compliance Катерина Бусол заявила, що скіфське золото має бути повернуте після виставки у Нідерландах Україні.

Про це вона сказала, посилаючись на міжнародні правові норми, повідомляє Громадське.tv.

"Повернення цих артефактів до Криму неможливе з точки зору міжнародного права. Це неможливо і за національним правом України", – зазначила Катерина Бусол.

Також вона додала, що розпоряджатися культурною спадщиною державного музейного фонду України може виключно Міністерство культури України, яке у травні 2014 року видало указ про те, що об'єкти, які були вивезені з Криму в Амстердам для експонування, мають бути повернуті в Україну до завершення окупації Криму.

"Наші державні музеї не володіють і не можуть повноцінно розпоряджатися культурною спадщиною, розташованою в їхніх стінах, ці цінності закріплені за музеями, але право оперативного управління і за цінності, які є частиною державного музейного фонду України, несе відповідальність спеціалізований орган з питань культури і мистецтва – Міністерство культури України", - сказала юрист.

У свою чергу, Росія наполягає на поверненні золота скіфів з 4 кримських музеїв до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

Інфографіка НВ за вересень 2014 року:

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: