22 вересня 2017, п'ятниця

Сенат Польщі закликав Сейм визнати Волинську трагедію геноцидом

коментувати
Постанову підтримали 60 сенаторів

Постанову підтримали 60 сенаторів

Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) закликав Сейм визнати Волинську трагедію 1918-1939 років геноцидом, повідомляє Польське радіо.

Постанову підтримали 60 сенаторів, 23 - виступили проти. Один сенатор утримався.

У прийнятій постанові також міститься заклик встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, "вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Республіки Польща".

У тексті документа говориться, що у волинській трагедії крім поляків загинули євреї, вірмени, чехи, представники інших національних меншин, а також українці, які намагалися допомогти жертвам.

Верхня палата польського парламенту також висловила повагу і вдячність тим українцям, які рятували поляків, піддаючи ризику власні життя.

Також у постанові йдеться, що жертви "злочинів, скоєних у 40-х роках українськими націоналістами" досі не були належним чином увічнені, а "масові вбивства не були названі - відповідно з історичною правдою - геноцидом".

Сенатор Ян Жарин під час дебатів зазначив, що підставою прийняття постанови послужив текст депутата партії Право і справедливість Міхала Дворчика. За його словами, постанова "розкриває історичну правду, а справжнє об'єднання (українців і поляків) можливе виключно на основі правди".

Водночас, сенатор опозиційної партії Громадянська платформа Ян Рулевський зазначив, що прийнята постанова не сприяє примиренню між Україною і Польщею. Посилаючись на розмову з послом Польщі в Києві він підкреслив, що цей документ вже викликав негативну реакцію в Україні".

"По суті, ми повертаємось до ситуації - я сподіваюся, що не дійде до трагізму - яка мала місце в період II світової війни", - зазначив він.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що в питанні Волинської трагедії перший крок повинна зробити Україна.


Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою з участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: