20 жовтня 2017, п'ятниця

РПЦ виявилася основним одержувачем путінських грантів - дослідження

коментувати
За два роки організації РПЦ отримали як мінімум 63 гранту

За два роки організації РПЦ отримали як мінімум 63 гранту

Російська православна церква є основним отримувачем грантів президента РФ Володимира Путіна протягом останніх років, випливає з доповіді Центру економічних і політичних реформ.

Згідно з доповіддю, в 2013-2015 роках організації, безпосередньо підконтрольні Московському Патріархату або близькі до РПЦ отримали як мінімум 63 гранти від організованого в 2006 році інституту фінансової підтримки на загальну суму понад 256 млн рублів, пише РБК.

"Як правило, "православні гранти" опосередковано або безпосередньо підтримують офіційну державну риторику. Грант на 2 млн руб. виграло православне молодіжне інформаційне агентство Віра і справа на формування патріотично налаштованих православних блогерів на базі ресурсу", - йдеться в матеріалі.

Іншими великими грантоотримувачами є НКО, які пропагують ідеологію євразійства й прокремлівські молодіжні організації. За три роки грантооператорами були виділені десятки грантів на євразійську тематику загальною сумою понад 90 млн руб.

Після анексії Росією Криму надзвичайно популярною темою президентських грантів стало кримське питання. Як відзначають автори доповіді, типовим прикладом гранту на кримську тематику є заявка на 5 млн руб., що передбачає Комплекс заходів щодо популяризації історико-культурної спадщини Республіки Крим та міста Севастополь серед громадян Російської Федерації і розширення міжрегіональної взаємодії".

Серед заявок-переможців конкурсів багато проектів по "зміцненню духовно-моральних засад суспільства", "формуванню духовних скрєп", "розробці захисних механізмів здійснення кольорових революцій", "зміцненню національної єдності і патріотизму" і т. п. В 2015 році до них додалися гранти на тему імпортозаміщення.

НВ

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: