21 серпня 2017, понеділок

Росіяни зізналися, що бояться дешевих китайських товарів і напливу мігрантів з Азії - опитування

коментувати
44% респондентів побоюються, що приїжджі азіати витіснять корінне населення Далекого Сходу та Сибіру

44% респондентів побоюються, що приїжджі азіати витіснять корінне населення Далекого Сходу та Сибіру

Росіяни побоюються, що в результаті більш тісного співробітництва з країнами Азії російський ринок займуть неякісні китайські товари, а корінне населення Далекого Сходу та Сибіру витіснять приїжджі азіати.

Про це свідчать дані дослідження Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ).

Згідно з результатами опитування, 64% респондентів не виключають, що орієнтація держави на Схід призведе до заповнення ринку дешевими та неякісними товарами з країн Азії (Китаю, Кореї та інших країн), а 61% застерігають від масового напливу мігрантів зі Сходу.

Водночас 53% росіян вважають, що Китай буде використовувати Росію для посилення свого впливу в світі, 46% вважають, що країни Азії спробують задешево скупити російські ресурси (нафту, газ і землю), ще 44% побоюються, що приїжджі азіати витіснять корінне населення на території Далекого Сходу та Сибіру.

Майже половина опитаних (47%) не змогли відповісти на питання, що саме зближує Росію і Азію. 10% заявили, що Росію і Азію зближує економіка, 6% - боротьба проти США та ринкові відносини, 5% - політичні інтереси, 4% - копалини і протистояння Заходу.

Також виявилося, що росіяни не особливо оптимістично налаштовані по відношенню до майбутніх результатів "просхідної" орієнтації уряду РФ. Так, якщо 39% респондентів впевнені, що активна співпраця з країнами Азії може дуже сильно змінити життя в країні, то 31% досить слабо бачать такі перспективи, а 30% вважають, що вона взагалі не призведе до змін. На думку опитаних, найбільше від переорієнтації РФ постраждають Захід (16%), Європа (14%), безпосередньо Росія (11%) і США (8%). Також 18% респондентів зазначили, що від цього ніхто не постраждає.

Ініціативне всеросійське опитування ВЦИОМ проведене 24-25 жовтня 2015 р. Опитано 1600 осіб у 130 населених пунктах у 46 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, в липні сотня людей провела в Читі мітинг проти передачі землі в оренду інвесторам з Китаю.

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: