23 вересня 2017, субота

Росія не може залишатися в Раді Європи, якщо не виконуватиме рішень ЄСПЛ – голова суду

коментувати
Росія не може залишатися у Раді Європи, ігноруючи рішення ЄСПЛ

Росія не може залишатися у Раді Європи, ігноруючи рішення ЄСПЛ

Якщо РФ відмовиться визнавати рішення Європейського суду з прав людини, то наслідком має стати вихід країни з Ради Європи.

Про це заявив голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді, повідомляє Європейська правда.

За словами Раймонді, статутні документи Ради Європи вимагають обов’язкового виконання рішень ЄСПЛ, і винятки з цього правила не передбачені.

Він нагадав, що обов’язковість рішень зафіксована у статті 46 Європейської конвенції з прав людини.

"Логіка така: або ви виконуєте статтю 46, або ні. І якщо ні, якщо ваша національна система не сприймає рішень Суду (з прав людини – ред.) – то врешті решт ви не можете лишатися в цій організації. Ви не можете лишатися в системі, якщо ви заперечуєте обов’язковість рішення ЄСПЛ", - наголосив голова Євросуду.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Держдума РФ прийняла законопроект про пріоритет рішення Конституційного суду над вердиктами міжнародних інстанцій.

Відтак, Конституційний суд Росії після проходження Ради Федерації і підпису президента буде дозволяти не виконувати рішення міжнародних інстанцій, в тому числі Європейського суду по правам людини.

Нагадаємо, раніше Росія дозволила собі в окремих випадках відступати від виконання рішень Європейського суду з прав людини, якщо вони можуть спричинити за собою порушення основоположних конституційних прав.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: