18 листопада 2017, субота

Норвегія відмовилася дарувати Фінляндії гору на ювілей

коментувати
Пропонувалося посунути кордон всього на 200 метрів

Пропонувалося посунути кордон всього на 200 метрів

Норвегія не буде дарувати Фінляндії гору Халті в знак дружби на 100-річчя утворення Фінляндської Республіки, заявила прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг, передає Російська служба Бі-бі-сі.

Ініціатива подарувати Фінляндії вершину 1361-метрової гори виходила від групи норвежців. Вони пояснювали свою ідею тим, що частина гори, яка знаходиться на кордоні між країнами, все одно належить Фінляндії і при цьому є найвищою точкою цієї країни.

Якби кордон посунули на 150 метрів на північ, і на 200 - до заходу, то найвищою точкою Фінляндії була б реальна гірська вершина, а не ділянка схилу, як зараз, наводять свої аргументи прихильники ідеї подарувати гору.

Однак, за словами Сульберг, зміна кордону між країнами спричинила б складні проблеми юридичного спрямування. Крім того, ідея суперечить конституції Норвегії, в першій статті якій написано, що Норвегія не буде з доброї волі поступатися свою територію.

"Ця винахідлива пропозиція дуже добре була сприйнята публікою", - зазначила міністр. Дійсно, пропозиція набрала 17 тисяч підписів у соцмережах.

"Але ми придумаємо інший гідний подарунок на століття Фінляндії", - сказала міністр.

Нагадаємо, 8 жовтня Фінляндія і США підписали двосторонню угоду про військове співробітництво.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: