19 листопада 2017, неділя

Курс на довічне президентство. Референдум про поправки до конституції Таджикистану визнаний таким, що відбувся

коментувати
Поправки відкривають також дорогу до президентського крісла для сина Емомалі Рахмона

Поправки відкривають також дорогу до президентського крісла для сина Емомалі Рахмона

Всенародний референдум по внесенню поправок в конституцію в Таджикистані, що дають чинному голові держави Емомалі Рахмону можливість продовжити свою президентську кар'єру після виборів 2020 року, визнаний таким, що відбувся.

За даними Центральної комісії з виборів і референдумів, у плебісциті взяли участь 2 млн 933 тисяч 812 осіб, що становить 66,6% від загальної кількості громадян, включених до списку голосуючих, передає Російська служба BBC.

Попередні результати референдуму будуть озвучені в понеділок, 23 травня.

Поправки до конституції дозволяють чинному президенту країни Емомалі Рахмону переобиратися на новий термін без обмежень, а також знижують з 35 до 30 років віковий ценз для кандидатів у президенти, що дасть можливість його старшому синові Рустаму висунути в 2020 році свою кандидатуру на пост президента , якщо його батько вирішить віддати владу.

Крім того, поправки передбачають введення заборони на створення політичних партій та об'єднань за релігійною і національною ознаками.

Згідно з чинною конституцією, прийнятою в 1994 році, Рахмон не має права висувати свою кандидатуру на виборах в 2020 році.

Раніше в Конституцію Таджикистану, прийняту на всенародному референдумі 6 листопада 1994 року, вже двічі вносили поправки.

У 1999 році таким чином в країні з'явився двопалатний парламент замість однопалатного, а в 2003 році був збільшений термін повноважень президента з п'яти до семи років, що дозволило президенту Рахмону залишатися головою держави до 2020 року.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: