22 жовтня 2017, неділя

У 2015 році в світі вбито 110 журналістів – Репортери без кордонів

коментувати
Протягом 2015 року в світі було вбито 110 журналістів. Франція вперше потрапила в список країн, небезпечних для журналістів через теракт а редакції Charlie Hebdo

Протягом 2015 року в світі було вбито 110 журналістів. Франція вперше потрапила в список країн, небезпечних для журналістів через теракт а редакції Charlie Hebdo

Правозахисна організація Репортери без кордонів опублікувала річний звіт, в якому йдеться про 67 журналістів, убитих при виконанні службових обов'язків, та ще 43, мотиви вбивства поки не з'ясовані.

Звіт організації був опублікований 29 грудня, повідомляє DW.

Крім того, за даними Репортерів без кордонів, в поточному році загинули 27 представників громадянської журналістики та 7 співробітників ЗМІ.

В організації зазначають, що 40% з усіх загиблих журналістів були вбиті ісламістами терористичних організацій Аль-Каїда та Ісламська держава. Найнебезпечнішою країною залишається Сирія, хоча кількість загиблих там репортерів дещо зменшилася - через те, що в країні залишилося не так вже багато журналістів, а іноземні ЗМІ практично не посилають репортерів в зону військових дій.

У звіті також йдеться, що приблизно у двох третинах випадків журналісти загинули за межами зон військових конфліктів. Так, вперше в список країн, небезпечних для журналістів, потрапила Франція - у зв'язку з нападом на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo.

Раніше Репортери без кордонів повідомляли, що протягом року в світі викрали 79 журналістів. В Україні, де в минулому році було найбільше викрадень із-за подій на Сході, за рік не був викрадений ні один працівник ЗМІ.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: