27 липня 2017, четвер

Аль-Джазіра дізналася про азербайджанських вербувальників ІДІЛ, які працюють у Харкові

Міжнародна телекомпанія Аль-Джазіра дізналася про азербайджанських вербувальників ІДІЛ які працюють в українському Харкові
Зокрема, 23-річний йорданський терорист-смертник Мохаммед Далаэн, який підірвав себе в результаті теракту в Іраку минулого тижня, виявився студентом медиком, який навчався у Харкові. Про це ЗМІ розповів батько бойовика, член йорданського парламенту Мазен Далаэн. За словами йорданського парламентарія, його син був завербований представниками ІДІЛ,
коментувати
ІДІЛ має активну мережу рекрутерів по всьому світу, які промивають мізки молодим мусульманам і нав'язують їм ідеї боротьби за

ІДІЛ має активну мережу рекрутерів по всьому світу, які промивають мізки молодим мусульманам і нав'язують їм ідеї боротьби за "високі цілі"

Міжнародна телекомпанія Аль-Джазіра дізналася про азербайджанських вербувальників ІДІЛ які працюють в українському Харкові.

Зокрема, 23-річний йорданський терорист-смертник Мохаммед Далаэн, який підірвав себе в результаті теракту в Іраку минулого тижня, виявився студентом медиком, який навчався у Харкові. Про це ЗМІ розповів батько бойовика, член йорданського парламенту Мазен Далаэн.

За словами йорданського парламентарія, його син був завербований представниками ІДІЛ, азербайджанською подружньою парою, яка мешкала в Харкові і займалася активним "промиванням мізків" серед молодих студентів-мусульман, щоб вони вступали в ряди ісламістів і воювали в Сирії і Іраку.

Згідно з повідомленням батька загиблого молодого чоловіка, вербувальник представився як Ібрагім, а його дружина під ім'ям Симая займалася вербуванням жінок.

У підсумку, Мохаммеда вдалося завербувати разом з чеченцем і парою з Тунісу. Батько йорданського студента ще довго залишався в невіданні щодо намірів свого сина. Примітно, що Мохаммед перебуваючи в Харкові встиг одружитися на українці і разом з нею він покинув Україну і через Туреччину потрапив до Іраку.

За його словами, раніше син не відрізнявся особливою релігійністю і був далекий від екстремістських поглядів. Це підтвердив і голова йорданської громади в Харкові. Тим не менш, в останні кілька місяців до поїздки на Близький Схід, студент кардинально змінив свої погляди і навіть відпустив бороду.

"Мій син був тут, в Йорданії у січні минулого року, і я не помітив у нього ніякої екстремістської поведінки або зміни поглядів..., поки він не покинув Йорданію, щоб повернутися в Україну для відновлення навчання", – стверджує він.

Мазен Делаен говорить, що ІДІЛ має активну мережу рекрутерів по всьому світу, які промивають мізки молодим мусульманам і нав'язують їм ідеї боротьби за "високі цілі".

Аль-Джазіра пише, що Україна стала домівкою для майже 5000 йорданських студентів, з яких приблизно 1500 мешкають у Харкові.

Ісламська держава - угруповання радикальних ісламістів, яке в 2013-му розірвала відносини з терористами Аль-Каїди і почало брати участь у громадянській війні в Сирії. Влітку 2014 ІД захопило значні території в Сирії та Іраку, проголосивши там халіфат зі столицею в Мосулі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: