28 липня 2017, п'ятниця

В Україні зловживають словом "реформи" – посол Чехії

коментувати
Україні не потрібна маса нових законів, потрібні хороші закони і їх неухильна імплементація, вважає посол Іван Почух
Фото: Наталія Кравчук / НВ

Україні не потрібна маса нових законів, потрібні хороші закони і їх неухильна імплементація, вважає посол Іван Почух

Чим частіше звучить слово реформи без зв'язку з реальним темпом їх впровадження, тим швидше настає у українців чергове розчарування та втому, вважає посол Чехії в Україні Іван Почух.

В інтерв'ю Новому Времени чеський дипломат пояснив, що величезна недовіра, яка панує в суспільстві і серед вищих держчинів, - перешкоджає консолідації суспільства.

"Слово реформи отримало небувалу популярність. Їм, однак, зловживають, часто до кінця не усвідомлюючи його значення. Чим частіше звучить реформи без зв'язку з реальним темпом їх впровадження, тим швидше настає в українців чергове розчарування та втома", - зазначив Іван Почух.

За його словами, Україна прагне заново побудувати функціональну демократію, для цього консолідована більшість у владі - необхідна умова.

"Величезна недовіра, що панує в суспільстві і серед вищих держичинів, перешкоджає консолідації. Всі говорять про необхідність уникнути помилки 2005-2006 років, але засноване на недовірі і постійне суперництво забирає настільки необхідну енергію і гальмує процес реформ. Внаслідок цього наростає фрустрація в суспільстві і з'являється прагнення контролювати різні органи виконавчої і судової влади, справжню незалежність і прозорість яких я вважаю основними", - вважає дипломат, який займає посаду посла Чехії в Україні з 2011 року.

Читайте також: Поки дьогтю в бочці більше, ніж меду - посол Нідерландів про зміни в Україні

Однак він зазначає, що було б вельми несправедливим стверджувати, що нічого не відбувається. Дипломат наголошує, що відчайдушне протистояння старого і нового мислення приносить в конкретні галузі прогрес, іноді всупереч очікуванням, але завжди шляхом тиску і значно більших зусиль, ніж ми могли б подумати.

"Хочу відзначити створення Національного антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури — інститутів, на які ще чекають серйозні випробування на незалежність, прозорість і ефективність", - додав він.

За його словами, Україні не потрібна маса нових законів, потрібні хороші закони і їх неухильна імплементація. Здійснити зміни можливо не тільки законодавчо — достатньо змінити підхід і погляди, іншими словами, хід мислення, підкреслив дипломат.

З висоти багаторічного досвіду європейський чиновник оцінює український політикум як релікт старої системи, що не позбавився старих звичок.

На його думку, викорінити стару систему і звички наразі не вдалося.

"Без змін бачимо контраст між формальним і реальним здійсненням влади. Неформальні правила продовжують грати значну роль. В Україні бракує культури спілкування і координації між різними установами і структурами, відсутня громадське обговорення найважливіших питань трансформації. З подібними симптомами стикалися і інші країни, які встали на шлях змін. В Україні вони іноді набувають екстремальний характер", - заявив Почух.

Читайте також: В Україні нічого не працює, щоб справедливість взяла гору - посол Канади 

Ставшими трендом категоріями "зрада-перемога" Іван Почух не користується. Він вважає, що для серйозного прогресу в масштабах країни необхідно більше часу.

"Ми не очікуємо чудес. З власного досвіду знаємо, що результати будуть видні не через місяць і не через рік. Тому в наших оцінках ми не орієнтуємося тільки на підсумки, але також вітаємо зусилля окремих діячів до реалізації реформ на практиці", - резюмував посол, оцінюючи прогрес реформ в Україні.

Про те, яку оцінку дали Україні за два роки після Майдану посли провідних європейських країн, США і Канади, читайте в новому номері журналу Новое Время - №6 від 19 лютого.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: