22 серпня 2017, вівторок

Сорос: Україна – найбільший актив для Євросоюзу

коментувати
Сорос також виділив чотири способи запобігти розвал ЄС після Brexit

Сорос також виділив чотири способи запобігти розвал ЄС після Brexit

Американський фінансист Джордж Сорос заявив, що найбільший актив Євросоюзу — Україна, чиї громадяни готові померти, захищаючи свою країну.

Про це він написав у своїй колонці на сайті Project Syndicate.

"Найбільший актив Євросоюзу — Україна, чиї громадяни готові померти, захищаючи свою країну. Захищаючи себе, вони також захищають ЄС — це рідко зустрічається в Європі в даний час", — зазначив Сорос.

Фінансист також виділив чотири способи запобігти розвалу Європейського Союзу після Brexit.

За його словами, перше — необхідно строго розділити членство в ЄС і членство в єврозоні; друге — Євросоюзу потрібно задіяти величезний кредитний потенціал, який досі майже не використовувався; третє — Євросоюз має посилити захист від "зовнішніх ворогів", які мають можливість скористатися його "поточною слабкістю"; четверте — плани ЄС у боротьбі з кризою біженців повинні бути ретельно переглянуті.

За його словами, Brexit був негативним сюрпризом, але спонтанна відповідь на нього як раз таки відбувається в позитивному ключі. На його думку, хвилювання після проведеного референдуму показали британцям, що на кону за вихід Британії з ЄС.

"Якщо це почуття (бажання бути в складі ЄС - ред.) пошириться на всю Європу, то здавався неминучим розпад ЄС може замість цього створити позитивний імпульс для сильнішою і кращою Європи", — пише фінансист.

Він додав, що цей процес можна почати саме у Великій Британії, таким чином трансформувавши поточне наростаюче невдоволення ЄС в новий ентузіазм про членство в Євросоюзі.

Сорос підкреслив, що ЄС потрібно діяти уважно: не можна як-небудь "карати" британських виборців за їх обґрунтовані побоювання про недоліки членства їхньої країни в ЄС. На його думку, європейським лідерам потрібно визнати свої власні помилки і визнати дефіцит демократії в поточних інститутах Євросоюзу.


Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що американський мільярдер Джордж Сорос міг заробити на падінні фондового ринку у Великобританії після референдуму, за результатами якого країна покине Євросоюз.

Раніше американський мільярдер Джордж Сорос дав коментар, в якому пророкував справжній апокаліпсис Британії в разі її виходу з Єврозони.

23 червня відбувся референдум, на якому британці вирішували, чи залишатися їх країні в складі ЄС. За підсумками підрахунку голосів, оприлюдненими в п'ятницю вранці, 52% тих, хто взяв участь у референдумі проголосували за вихід Великої Британії з Євросоюзу (Brexit), 48% виступили за членство в ЄС.

Всі подробиці про референдум у Великобританії читайте в спецтемі НВ Brexit: Великобританія виходить з ЄС

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: